Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Bratislava

Ekonomická univerzita v Bratislave otvorila 83. akademický rok

Na snímke budova Ekonomickej univerzity v Bratislave na Dolnozemskej ceste. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Počas svojej existencie má EUBA viac ako 115.000 absolventov.

Bratislava 21. septembra (TASR) - Ekonomická univerzita v Bratislave (EUBA) otvorila v stredu (20. 9.) 83. akademický rok. Na štúdium sa v roku 2023/2024 prihlásilo viac ako 7000 študentov. V prvý deň akademického roka udelil rektor ocenenia výnimočným študentom a akademickým pracovníkom za ich úspechy, pedagogickú a publikačnú činnosť. Univerzita o tom informovala na svojom webe.

"Univerzita nie je pre študentov iba miestom na získavanie vedomostí, ale aj miestom na formovanie ich charakteru. Želám si, aby študenti boli aj naďalej aktívnymi účastníkmi akademického života, zapájali sa do študentských organizácií a získavali kvalitné skúsenosti. Tieto skúsenosti im pomôžu vybudovať silné vzťahy a získať dôležité zručnosti, ktoré im budú prospešné pre celý život," uviedol pri slávnostnom otvorení rektor univerzity Ferdinand Daňo.

Počas svojej existencie má EUBA viac ako 115.000 absolventov. Zároveň je jedinou univerzitou na Slovensku, ktorá poskytuje komplexné a ucelené vzdelávanie v ekonomických a manažérskych študijných programoch na všetkých troch stupňoch štúdia.