Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír
< sekcia Bratislava

Firma Eset už ukončila odstraňovanie pôvodných objektov na Patrónke

Na snímke je vizualizácia nového sídla na bratislavskej Patrónke. Foto: TASR/Architektonické štúdio Atelier A11

Softvérová firma získala pozemok v areáli bývalej vojenskej nemocnice neďaleko rekreačnej lokality Železná studienka v roku 2017.

Bratislava 15. júna (TASR) - Spoločnosť Eset ukončila odstraňovanie pôvodných objektov v areáli bývalej vojenskej nemocnice, kde má vyrásť rozsiahly projekt kampusu na bratislavskej Patrónke. Na pozemku v súčasnosti stále prebieha čistenie územia, recyklácia odpadu z búrania a prekládky inžinierskych sietí. Pre TASR to uviedol Peter Blažečka zo spoločnosti.

"Pri búracích prácach vzniklo takmer 40.000 ton odpadu, pričom miera zhodnotenia predstavuje až 98,5 percenta. Pri zhodnotení odpadu bol dôraz kladený na maximálnu mieru recyklácie a opätovného využitia recyklátu v rámci výstavby kampusu," skonštatoval Blažečka s tým, že pri prácach sa nevyskytli žiadne neočakávané problémy ani časové sklzy.

Spoločnosť už disponuje vyjadrením hlavného mesta k investičnému zámeru, v súčasnosti pripravuje dokumentáciu pre územné konanie. "Na príprave dokumentácie pre územné rozhodnutie sa stále pracuje," poznamenal Blažečka. Termín začatia výstavby nového projektu bude závisieť najmä od dĺžky povoľovacích procesov a získania všetkých právoplatných povolení. V minulosti spoločnosť deklarovala, že má záujem, aby bol projekt postavený čo najskôr.

Softvérová firma získala pozemok v areáli bývalej vojenskej nemocnice neďaleko rekreačnej lokality Železná studienka v roku 2017. Kampus má vytvoriť kvalitné a podnetné prostredie pre top IT a technologické firmy. Prepojiť ich má s technicky zameranými vysokými školami. Projekt počíta aj s verejnými priestormi.