Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Bratislava

Gurmán Fest Bratislava sa uskutoční už po siedmy raz

Ilustračné foto, podujatie Gurmán Fest 2014 Foto: TASR/Štefan Puškáš

Ochutnávkové menu ponúkne 26 vybraných reštaurácií z celého Slovenska, variť bude 68 šéfkuchárov z deviatich krajín.

Bratislava 8. júna (TASR) - Festival pre milovníkov dobrého jedla a varenia opäť bude v areáli petržalského závodiska. Od piatka 19. júna do nedele 21. júna ochutnávkové menu ponúkne 26 vybraných reštaurácií z celého Slovenska, variť bude 68 šéfkuchárov z deviatich krajín.

Bude to už o siedmy ročník najstaršieho a najväčšieho gastronomického festivalu na Slovensku, čo sa týka počtu prezentujúcich sa reštaurácií, vinárov, farmárov či predajcov rôznych delikates. Navyše Gurmán Fest Bratislava sa koncepčne zameriava na najvyššiu kvalitu gastronómie. Kuchári predvedú svoje umenie priamo na tanieri a tí najznámejší v rámci programu na pódiách festivalu sa podelia aj o svoje vedomosti, predvedú svoju zručnosť, prezradia svoj recept.

Medzi najväčšie atrakcie na hlavnom pódiu festivalu – Elektrolux Divadlo šéfkuchárov – bude patriť piatková šou Michala Konráda z reštaurácie Fou Zoo (v hodnotení ročenky Gurmán na Slovensku získal za minulý rok najvyššie ocenenie, ktorým sú 3 vidličky), v sobotu sa môžu návštevníci tešiť na Emanulele Ridiho, známeho šéfkuchára z televíznej relácie S Italem v kuchyni a v nedeľu na tradičnú šou Marcela Ihnačáka.

Medzi obohacujúce novinky festivalu možno zaradiť projekt Zlatý bažant 7 chutí piva, ktorý sa uskutoční v súčinnosti s ochutnávaním jedál Laciho Horňáčka. Pripravená bude prezentácia slovenského značkového aperitívu a zaujímavá produkcia na hudobnom pódiu počas podujatia.

Festival v areáli dostihovej dráhy ponúkne návštevníkom nielen množstvo príležitostí na ochutnávanie a vychutnávanie, ale aj veľkorysý priestor na oddych v príjemnom prostredí. Pripravené sú dve piknik zóny, špeciálne detské zóny, dve hudobné pódiá a nový WarmUp bar vo večerných hodinách.

Na Gurmán Fest Bratislava nadviaže odborná konferencia pre profesionálov Gastronomy Bratislava, na ktorej prisľúbilo účasť deväť michelinovských šéfkuchárov. TASR informovala PR manažérka Petra Stríbrnská.