< sekcia Bratislava

Požiar na Račianskej v Bratislave sa hasičom podarilo uhasiť

Hasiči momentálne zasahujú pri rozsiahlom požiari budovy na Račianskej ulici v Bratislave, v areáli bývalého podniku Palma. Pre TASR to potvrdili z operačného strediska hasičov s tým, že na mieste je takmer 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. "Ide o staršiu budovu v asanácii. Je plne zasiahnutá požiarom. Žiadne zranené a ani usmrtené osoby nie sú hlásené," spresnili z operačného strediska. Požiar podľa hasičov vypukol v sobotu krátko pred 10.00 h. "Ide o historickú dvojpodlažnú budovu s rozlohou 60x40 metrov s dreveným krovom a eternitovou strechou," spresnili. Na mieste zasahujú hasiči zo všetkých bratislavských hasičských staníc a dobrovoľní hasiči z Ružinova, Petržalky, Starého Mesta a Podunajských Biskupíc. Foto: FOTO TASR - Miroslav Košírer

Rozsiahly požiar vypukol v sobotu krátko pred 10.00 h v objekte bývalej lisovne.

Bratislava 9. októbra (TASR) - Hasičom sa podarilo v sobotu večer uhasiť rozsiahly požiar budovy v areáli bývalého podniku Palma na Račianskej ulici v Bratislave. TASR o tom informovali z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

"Na mieste zostáva skupina dobrovoľných hasičov, ktorá bude požiarisko monitorovať počas noci. Udalosť sa zaobišla bez zranení," spresnili hasiči.

Požiar vypukol v sobotu krátko pred 10.00 h v objekte bývalej lisovne. Ide o historickú dvojpodlažnú budovu v asanácii. Prípadom sa už zaoberá polícia, ktorá začala trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. Privolaný zisťovateľ príčin požiaru na mieste podľa polície nedokázal určiť presnú príčinu vzniku požiaru. Škoda bola predbežne vyčíslená na vyše 260.000 eur.

Spoločnosť Corwin, ktorá v areáli Palmy chystá postaviť svoj developerský projekt, nateraz nevie, aká bola bezprostredná príčina vzniku požiaru. "Celá udalosť bude predmetom vyšetrovania," skonštatoval developer. Objekt bývalej lisovne v budúcnosti plánoval zachovať a zapracovať do svojho projektu. Ako tvrdí, dlhodobo upozorňoval, že napriek ochranným opatreniam a snahe bezpečnostnej služby, ktorá dohliada na túto časť areálu (susediacu so železničnou traťou) nie je dlhodobo udržateľné zabezpečiť zdevastované objekty pred vniknutím nepovolaných osôb.