Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 24. september 2023Meniny má Ľuboš aj Ľubor
< sekcia Bratislava

Požiar v Košiciach zachvátil skládku odpadu v areáli spaľovne

Ilustračná snímka Foto: TASR

Oheň likvidovali hasiči, na mieste zasahovali ešte aj vo večerných hodinách. Odpad je uložený na vonkajšej izolovanej ploche, ktorá slúži na jeho dotriedenie.

Kokšov-Bakša 3. septembra (TASR) – Požiar zasiahol dnes pred poludním skládku odpadu v areáli spaľovne v obci Kokšov-Bakša pri Košiciach. Oheň likvidovali hasiči, na mieste zasahovali ešte aj vo večerných hodinách.

Odpad je uložený na vonkajšej izolovanej ploche, ktorá slúži na jeho dotriedenie. Ako TASR informovala hovorkyňa spoločnosť Kosit, a.s., Jana Končeková, podľa predpokladov bol odpad privezený už v tlejúcom stave a postupne došlo k požiaru väčšieho charakteru. "Požiar bol uhasený v priebehu niekoľkých hodín a nespôsobil žiadnu škodu na majetku spoločnosti," uviedla.

Podľa krajského operačného dôstojníka Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach na mieste zasahovali ešte aj po 20.00 h hasiči so štyrmi vozidlami. Zásah bol náročný a zdĺhavý, keďže museli horiaci odpad pomocou techniky rozhrabávať a tak pomaly uhášať.

Plocha odpadu je veľká zhruba 40 krát 40 metrov s výškou až šesť metrov. Končeková uviedla, že letné mesiace sú z pohľadu prevencie pred požiarmi veľmi náročné. "Aj preto odpad dôkladne monitorujú naši zamestnanci, pracovníci Divízie spracovania odpadu, pracovníci vlastnej ochrany, neustálymi obchôdzkami a odpad sa tiež sleduje priamo na vrátnici prostredníctvom kamerového systému. Ale hrozba je tu stále. Opätovne si dovolíme vyzvať obyvateľov, aby nepodceňovali riziko vzniku požiaru tým, že do kontajnerov v meste a v záhradkárskych zónach sypú neuhasený, tlejúci, ľahko vznetlivý alebo nebezpečný odpad," konštatovala hovorkyňa Kosit.