Quantcast
< sekcia Bratislava

Mladík prepadol 60-ročnú Bratislavčanku, udieral ju päsťami do tváre

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Keď mu staršia žena odmietla dať peniaze, 25-ročný Tomáš ju začal biť päsťami do tváre. Dnes už sedí v cele policajného zaistenia a hrozí mu až 12 rokov za mrežami.

Bratislava 21. januára (TASR) - Na Košickej ulici v Bratislave prepadol v utorok (20.1.) podvečer mladík z okresu Dunajská Streda 60-ročnú Bratislavčanku. Keď mu staršia žena odmietla dať peniaze, 25-ročný Tomáš ju začal biť päsťami do tváre. Dnes už sedí v cele policajného zaistenia a hrozí mu až 12 rokov za mrežami.

"Od poškodenej obvinený žiadal vydanie finančnej hotovosti, pričom sa na ňu zaháňal kovovou mrežou slúžiacou ako rohož," priblížila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Karina Považanová. Keď ženu mladík niekoľkokrát udrel päsťami, napokon sa mu podarilo vziať jej kabelku a utiekol s ňou smerom na Mojmírovú ulicu.

"Podľa lekárskej správy utrpela poškodená ľahké zranenia s predpokladanou dobou liečenia sedem až desať dní," uviedla Považanová.

Muža podozrivého z lúpežného prepadnutia krátko po skutku policajti vypátrali a predviedli na policajné oddelenie. Vyšetrovateľ už mladíka obvinil zo zločinu lúpeže. "V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov," dodala hovorkyňa.