< sekcia Bratislava

Na ZŠ v Novom Meste sa objavil ďalší prípad nového koronavírusu

NIlustračná snímka. Foto: TASR/AP

Máme v karanténe ďalšiu triedu, informuje starosta Rudolf Kusý.

Bratislava 12. októbra (TASR) – Na Základnej škole (ZŠ) s materskou školou Za kasárňou v bratislavskom Novom Meste sa objavil ďalší prípad nového koronavírusu. Pozitívne testovaný bol tentoraz jeden zo žiakov ôsmeho ročníka, od pondelka je tak v karanténe celá trieda. Informuje o tom na sociálnej sieti starosta Nového Mesta Rudolf Kusý aj mestská časť na svojej webovej stránke.

"Máme v karanténe ďalšiu triedu. Žiak sa nakazil v tanečnom súbore, v škole bol naposledy minulú stredu. Doma deti zostanú do konca tohto týždňa," približuje Kusý. Trieda zostane zatvorená do soboty 17. októbra.

Koncom minulého týždňa sa zároveň skončila karanténa jednej z tried šiesteho ročníka tejto školy, ktorá bola z rovnakého dôvodu zatvorená od 5. októbra.

V ďalších dvoch najväčších mestských častiach, v Petržalke a Ružinove, je situácia na základných a materských školách v pôsobnosti mestských častí momentálne pokojná. Všetky školy aj škôlky sú otvorené, žiadna trieda nie je v karanténe, čo pre TASR potvrdili hovorcovia miestnych samospráv.

"V tejto chvíli fungujú všetky ružinovské škôlky a školy v normálnom režime a bez obmedzení," uviedla riaditeľka komunikačného oddelenia miestneho úradu Tatiana Tóthová. Poznamenala, že ich navštevuje viac ako 7000 detí, a tak musí byť mestská časť pripravená aj na možnosť, že sa v niektorej z tried objaví "podozrenie alebo pozitívny prípad".

Všetky triedy má otvorené aj najväčšia bratislavská mestská časť. "K pondelku sú otvorené všetky triedy v základných aj materských školách v našej zriaďovateľskej pôsobnosti. Všetky školy fungujú v štandardnom režime a neevidujeme žiadny prípad ochorenia COVID-19 ani u žiakov, ani u zamestnancov," skonštatovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Iná situácia je na základných školách v Starom Meste. Od pondelka majú prerušené prezenčné vyučovanie žiaci jednej triedy siedmeho ročníka na ZŠ Hlboká cesta. Doma zostávajú do piatka (16. 10.) a vzdelávajú sa prostredníctvom úloh cez Edupage. Na škole je desať učiteľov v karanténe.

Rovnako žiaci siedmeho a deviateho ročníka na ZŠ Mudroňova majú prerušené prezenčné vzdelávanie a učia sa doma. Dôvodom je v tomto prípade karanténa učiteľov vyučujúcich v ôsmom ročníku.

„Žiaci 8. ročníka sú najmenej do 12. 10. v povinnej karanténe, respektíve do negatívneho výsledku RT-PCR testu, ktorý sú povinní absolvovať," uviedol pre TASR hovorca Starého Mesta Matej Števove. Žiaci 5. a 6. ročníka pokračujú v riadnom vyučovaní podľa upraveného rozvrhu v rozsahu štyroch vyučovacích hodín.

Na základe rozhodnutia regionálneho úradu verejného zdravotníctva je do piatka zatvorená MŠ Tabaková, kde boli pozitívne testovaní traja zamestnanci.