Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Bratislava

VIDEO: Nová električka v Bratislave ožila na MDD detským smiechom

Dopravný podnik Bratislava zorganizoval v rámci Dňa detí špeciálnu okružnú jazdu novou obojsmernou električkou Škoda 30T. Na snímke začiatok okružnej jazdy na Námestí Ľudovíta Štúra v Bratislave 1. júna 2015. Foto: TASR/Martin Baumann

Ako prví nastúpili na okružnú jazdu prváci a druháci zo Základnej školy na Vazovovej ulici.


Bratislava 1. júna (TASR) - Desiatky detí sa dnes v Bratislave zúčastnili na okružnej jazde novou obojsmernou električkou. Dopravný podnik Bratislava (DPB) okrem tejto akcie k MDD dnes umožnil deťom do 15 rokov cestovať zadarmo vo všetkých obojsmerných električkách, ktoré boli vypravené do premávky.

"Počas okružnej jazdy si deti mohli vyskúšať aj kabínu vodiča, tí najmenší dostali i darčeky,"
informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Ako prví nastúpili na okružnú jazdu prváci a druháci zo Základnej školy na Vazovovej ulici. K týmto približne 40 deťom sa na ďalších zastávkach postupne pridali ďalší. "Všetci detskí pasažieri dostali originálne cestovné lístky vyrobené špeciálne pre túto príležitosť, o zábavu sa staral počas celej jazdy aj klaun, za ktorého sa prezliekol vodič DPB Pavel Ďurec," priblížila Volfová.

DPB v tomto roku poteší aj tie deti, ktoré cestovanie obojsmernou električkou dnes využiť nemôžu. "Podobne ako v minulosti aj tohto roku chceme potešiť detičky hospitalizované v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) na Kramároch, ktorým sme venovali darčekové predmety," informovala hovorkyňa DPB.