< sekcia Bratislava

Nový primátor sa stretol s prezidentom, hovorili o problémoch mesta

Andrej Kiska a Ivo Nesrovnal. Foto: TASR

Nový bratislavský primátor Ivo Nesrovnal sa dnes stretol s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom, primátor a prezident sa však zatiaľ na žiadnej konkrétnej spolupráci nedohodli.

Bratislava 14. januára (TASR) – Nový bratislavský primátor Ivo Nesrovnal (nezávislý, vystúpil z SDKÚ-DS) sa dnes stretol s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom. V prezidentskom paláci spolu hovorili najmä o problémoch hlavného mesta, o jeho financovaní i budúcom predsedníctve SR v Rade Európskej únie, kde má byť Bratislava hostiteľským mestom. Šéf bratislavskej samosprávy a hlava štátu sa dohodli, že sa budú stretávať pravidelne.

"Pána prezidenta som informoval o aktuálnych problémoch Bratislavy, o právnom a finančnom postavení mesta v systéme samosprávy i o úlohách, ktoré nás čakajú, či už teraz v najbližšom, alebo v strednodobom horizonte," informoval na dnešnom krátkom brífingu Nesrovnal. Kiska si jeho slová podľa primátora so záujmom vypočul a spolu diskutovali.

Nový primátor a prezident sa však zatiaľ na žiadnej konkrétnej spolupráci nedohodli, Nesrovnal argumentoval, že prvé stretnutie bolo len také informačné a poznávacie. S Kiskom sa však dohodol, že sa budú priebežne stretávať. "Periodicita musí byť taká, aby to pomáhalo riešeniu problémov, takže stretnutia budú pravidelné. Všetko však závisí od časových možností," dodal Nesrovnal, ktorý prezidenta zároveň pozval do Primaciálneho paláca.