< sekcia Bratislava

Sudcovská rada súdu Bratislava I kvôli podozreniam zvoláva zasadnutie

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Koncom augusta polícia zaistila okrem iných mobilné telefóny sudcovi OS Bratislava I Vladimírovi Sklenkovi a jeho kolegyni Miriam Repákovej.

Bratislava 22. októbra (TASR) - Z porady Sudcovskej rady Okresného súdu (OS) Bratislava I s vedením OS Bratislava I v utorok vyplynulo, že sudcovia tohto súdu sú znepokojení zo stupňujúcich sa medializovaných podozrení týkajúcich sa niektorých sudcov OS Bratislava I.

TASR o tom informovala predsedníčka Sudcovskej rady OS Bratislava I Zuzana Moťovská Dobošová. "Z tohto dôvodu bolo zvolané zasadnutie Sudcovskej rady Okresného súdu Bratislava I na 23. októbra, na ktoré budú pozvaní aj dotknutí sudcovia s možnosťou vyjadriť sa k zverejneným informáciám. Následne Sudcovská rada OS Bratislava I k uvedenému zaujme stanovisko," dodala Moťovská Dobošová.

V pondelok (21. 10.) vyslovil znepokojenie nad vzniknutou situáciou aj predseda tohto súdu Ján Golian, ktorý si je vedomý závažnosti situácie a naštrbenia dôvery širokej verejnosti v justíciu v súvislosti s medializovanými informáciami z aplikácie Threema obvineného Mariana K. Tie sa dotýkajú aj dvoch sudkýň a jedného sudcu tohto nižšieho bratislavského súdu. Ako okrem iného Golian uviedol, je pripravený poskytnúť orgánom činným v trestnom konaní plnú súčinnosť pri objasnení nielen medializovaných podozrení, ale v prípade potreby v rozsahu, o ktorý bude požiadaný.

Koncom augusta polícia zaistila okrem iných mobilné telefóny sudcovi OS Bratislava I Vladimírovi Sklenkovi a jeho kolegyni Miriam Repákovej. Ďalšia sudkyňa Denisa Cviková je predmetom komunikácie obžalovaného Mariana K. s bývalou štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou. Táto sudkyňa mala byť nápomocná v miliónovej kauze televíznych zmeniek.