Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Bratislava

Systém PAAS má novinky, medzi nimi je aplikácia či platba formou SMS

Na archívnej snímke staromestská zóna Hlavná stanica - Blumentál po zapojení do PAAS. Foto: TASR - Dano Veselský

S novou mestskou appkou PAAS nielen jednoducho uhradíte, predĺžite či skrátite parkovné, ale ak si s niečím nebudete vedieť rady, dostanete od mesta potrebnú podporu, uviedol hovorca Bratislavy.

Bratislava 10. júna (TASR) - Systém Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS) má viacero noviniek. Medzi nimi nová mestská aplikácia PAAS, platba parkovného prostredníctvom SMS aj nové klientske miesto na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Novinkou je tiež možnosť predčasného ukončenia parkovacieho lístka. TASR o tom informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla.

"S novou mestskou appkou PAAS nielen jednoducho uhradíte, predĺžite či skrátite parkovné, ale ak si s niečím nebudete vedieť rady, dostanete od mesta potrebnú podporu," uviedol hovorca. K dispozícii je podľa neho zákaznícka podpora na infolinke, prostredníctvom emailu či osobne na klientskych miestach. Doplnil, že verejnosť už môže navštíviť aj nové klientske centrum na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Pri možnosti platby parkovného prostredníctvom SMS je potrebné zadať kód úseku parkovania, EČV vozidla, ktoré parkuje, a počet hodín parkovania (napríklad: 2035 XX123XX 1) a odoslať ju na číslo 2200. "Cena parkovania formou SMS, na rozdiel od platby prostredníctvom aplikácie či parkomatu, zahŕňa poplatky, ktoré si účtujú operátori," poznamenal Bubla.