< sekcia Bratislava

V Rači odstránili minulý rok 60 autovrakov, vysadili aj 2460 kvetov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Vo verejných priestranstvách v Rači pribudlo v minulom roku desať nových herných prvkov na ihriskách, 38 herných prvkov bolo opravených a pribudli tri nové parkové stoly.

Bratislava 17. februára (TASR) – V bratislavskej Rači v minulom roku vysadili 26 stromov, 2460 trvaliek a letničiek, orezali 1096 stromov a mali 23 nekosených lúk. Vo svojej bilancii, zverejnenej na webe mestskej časti, to uvádza miestne oddelenie životného prostredia a dopravy.

Vo verejných priestranstvách v Rači pribudlo v minulom roku desať nových herných prvkov na ihriskách, 38 herných prvkov bolo opravených a pribudli tri nové parkové stoly. Oddeleniu sa podarilo vyčistiť 109 nelegálnych skládok, 12 zdrží a 11 rigolov. V minulom roku odstránili v Rači aj 60 autovrakov.

K 4. februáru 2020 zaevidovala mestská časť 54 vrakov. Osem sa už podarilo odstrániť majiteľom na základe vylepenej výzvy. Račianska samospráva spresňuje, že v prípade, ak sa dozvie o dlhodobo odstavenom vozidle, či už inšpekciou v teréne alebo cez podnety od občanov, musí najprv preveriť jeho stav. Zisťuje, či má vozidlo evidenčné čísla, platnú technickú a emisnú kontrolu a takisto, komu patrí pozemok, na ktorom je odstavené.

"Po preverení, komu vozidlo patrí, sa vyvesí výzva na jeho odstránenie na úradnú tabuľu a samotné auto. Po tom už plynie 60-dňová zákonná lehota, počas ktorej má majiteľ možnosť so svojim vozidlom vykonať nápravu, prípadne ho odstrániť. Až následne môže zasiahnuť mestská časť," vysvetľuje Rača. Zároveň vyzýva občanov, ak si vo svojom okolí všimli dlhodobo odstavené vozidlo, aby ho nahlásili prostredníctvom portálu Odkaz pre starostu, alebo telefonicky či mailom oddeleniu životného prostredia a dopravy na miestnom úrade v Rači.