Bratislavský kraj

Jarné prázdniny ako prví absolvujú žiaci na západnom Slovensku

Ako posledných čakajú prázdniny školákov na východe Slovenska v Košickom a Prešovskom kraji, ktorí si oddýchnu od školy v termíne od 2. do 6. marca. Vyučovací proces sa im začne v pondelok 9. marca.

Cez víkend sa v Bratislave konajú bezplatné prehliadky mesta

V sobotu od 10.00 h sa môžu záujemcovia zúčastniť prehliadky, pri ktorej spoznajú osobnosti Bratislavy. Miesto stretnutia je naplánované pred turistickým informačným centrom na Primaciálnom námestí.

Na konferencii v Modre sa bude hovoriť o tradičných remeslách

Tohtoročná konferencia nadviaže na prvú projektovú konferenciu z roku 2017, na ktorej sa hovorilo o keramike na území Bratislavského kraja.

Bratislavská polícia chytila sprejera

Polícia našla páchateľa na základe oznámenia od občana, ktorý bol svedkom incidentu. Po príchode hliadky sa snažil muž zo zastávky utiecť, čo sa mu však nepodarilo.

POZOR, MEŠKAJÚ VLAKY: Pri stanici P. Biskupice došlo k poruche výhybky

Železničná spoločnosť Slovensko informuje o odrieknutí vlakov Os 4744 (Galanta 6.03 -Bratislava-Petržalka 7.09 h ) v úseku Bratislava-Nové Mesto -Bratislava-Petržalka.

Krajský súd vytýčil termín odvolacieho konania v kauze Gemerský mlyn

Senát OS Bratislava II uznal 31. januára minulého roku obžalovaných vinnými z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

Pezinok bude musieť 24 vyrúbaných stromov nahradiť 60 novými

Centrálna zóna mesta Pezinok je zároveň pamiatkovou zónou, preto na túto novú výsadbu musí nechať mesto spracovať projektovú dokumentáciu.,aktualizované 

Muž šoféroval napriek doživotnému zákazu, zastavila ho až streľba

Policajt opakovane vystrelil na vozidlo, pričom zasiahol jedno z jeho kolies. Až potom vodič zastavil.

Záhoracký festival ľudovej piesne si pozrie aj ministerka Laššáková

Festival organizuje Matica slovenská pod gesciou Miestneho odboru Matice slovenskej v Záhorskej Bystrici a mestská časť Záhorská Bystrica.

Polícia obvinila dve Bulharky, v obchode mali okradnúť seniorku

Dva dni po tom tieto dve ženy spozorovali policajti, keď vystupovali z auta na parkovisku obchodného centra. Spoznali ich na základe kamerových záznamov.

FATÁLNA NEHODA: Cesta z Malaciek do Perneka už je opäť prejazdná

Hasičská jednotka po príjazde na miesto vykonala prieskum, pri ktorom zistila, že ide o dopravnú nehodu dvoch motorových vozidiel.,aktualizované 

Záhorská Bystrica zaznamenala 112 žiadostí o voľbu poštou

O voľbu poštou mohli najneskôr do 10. januára žiadať občania SR bez trvalého pobytu na Slovensku a aj tí, ktorí majú v SR trvalý pobyt, ale budú v čase volieb v zahraničí.

Súťaž Vráťme knihy do škôl je stále otvorená

Súťaž Vráťme knihy do škôl už po deviaty raz organizuje občianske združenie Učenie s úsmevom v spolupráci s BSK a ďalšími partnermi.

Bratislava rokuje o udržaní cezhraničného spojenia s Hainburgom

Zástupcovia mesta Bratislavy sa v spolupráci s cezhraničnou platformou BAUM zúčastnili na rokovaní s rakúskymi partnermi vo Viedni.

DOPRAVNÁ NEHODA TROLEJBUSU: Na mieste sú ranení

Po príjazde hasičov bolo prieskumom zistené, že trolejbus Dopravného podniku Bratislava narazil do stĺpu trakčného vedenia, uviedol HaZZ. ,aktualizované 

Mesto Pezinok je v rozpočtovom provizóriu

To znamená, že samospráva má limitovanú výšku mesačných výdavkov. Mesto zabezpečí v obmedzenom rozsahu len bežné výdavky.

Polícia vyšetruje okolnosti tragickej dopravnej nehody pri obci Blatné

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave aj v tejto súvislosti pripomína vodičom, aby na cestách jazdili opatrne.

VÁŽNA NEHODA: Na ceste z Jakubova smerom na Láb sa zrazilo päť áut

Pri nehode sa zranili dve osoby.

Zásah v Ivanke pri Dunaji: Polícia má podozrenia z envirokriminality

Policajti vo štvrtok od skorých ranných hodín vykonávajú v katastri obce Ivanka pri Dunaji procesné úkony.,aktualizované 

Žitný ostrov ohrozuje aj skládka v Žabom majeri, upozorňujú aktivisti

Priesak zo skládky Žabí majer podľa aktivistov postupne nateká cez kanál do Malého Dunaja a zároveň do bývalého kanála, takzvanej Smradľavky.