< sekcia Bratislavský kraj

V Bratislave bude druhýkrát akcia Zabicyklujte si s Petrom Saganom

Na snímke Peter Sagan počas minuloročnej akcie Zabicyklujte si so Saganom, 27. apríla 2013 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Trasa povedie od Auparku, cez Námestie hraničiarov, popri dostihovej dráhe až k jazeru Draždiak a odtiaľ späť k Auparku, kde bude program pokračovať autogramiádou, aktivitami pre deti a súťažami.

Bratislava 24. apríla (TASR) - Fanúšikovia slovenského cyklistu Petra Sagana budú mať v sobotu 26. apríla opäť možnosť zabicyklovať si s ich idolom v bratislavskej Petržalke. Štart, cieľ a sprievodný program budú na zadnom nádvorí Auparku Bratislava, pri Sade Janka Kráľa.

Už na prvom ročníku podujatia "Zabicyklujte si s Petrom Saganom" sa zúčastnilo viac ako 1500 ľudí všetkých vekových kategórií vrátane rodín s deťmi. Niektorí prišli aj zo vzdialenejších častí Slovenska. "Vidieť na vlastné oči Petra Sagana, ktorý väčšinu roka trávi na pretekoch v zahraničí, získať jeho autogram a môcť si s ním dokonca zabicyklovať, to je príležitosť, ktorá sa nenaskytne každý deň. Aj preto tento rok organizátori očakávajú ešte väčšiu účasť verejnosti," uviedli organizátori v tlačovej správe.

Bezpečnosť v pelotóne budú udržiavať členovia Cyklokoalície, križovatky, ktorými bude pelotón prechádzať zabezpečia príslušníci polície. Vítaní sú aj diváci a fanúšikovia pozdĺž trasy, ktorá povedie od Auparku, cez Námestie hraničiarov, popri dostihovej dráhe až k jazeru Draždiak a odtiaľ späť k Auparku, kde bude program pokračovať autogramiádou, aktivitami pre deti a súťažami. Verejnosť sa bude môcť zapojiť napr. do pokusu prešpurtovať Sagana na bicykloch ukotvených na špeciálnych valcoch, tzv. Gold Sprint. Víťaz si zmeria sily priamo so Saganom.

Pripravené sú aj tričká

Vstup na podujatie je voľný a registrácia je v sobotu 26. apríla od 14.00 na zadnom nádvorí Auparku Bratislava. Na prvých 500 zaregistrovaných čakajú zelené tričká s nápisom Bicyklujeme so Saganom a na všetkých pitný režim a tombola s hlavnou cenou Citroën C4 Picasso. Do tomboly budú zaradené všetky vydané registračné čísla. Pelotón na čele so Saganom odštartuje o 15.00 starosta Mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan, ktorý nad podujatím prevzal záštitu.

Už od piatka 25. apríla môžu fanúšikovia nechať Saganovi svoj odkaz v promo zóne centra a zapojiť sa tak do súťaže o jeho dres s vlastnoručným podpisom. Víťazný odkaz vyberie Peter Sagan po ukončení podujatia v sobotu 26. apríla po 17.30 hod.