< sekcia Bratislavský kraj

Pri utorkovej akcii NAKA zadržali primátora mesta Malacky J. Říhu

Ilustračná snímka. Foto: TASR Milan Ivanič

Policajný vyšetrovateľ momentálne realizuje procesné úkony. O ďalšom postupe bude polícia informovať.

Bratislava 12. mája (TASR) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v utorok pri protikorupčnej akcii Staviteľ primátora mesta Malacky Juraja Říhu. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Malaciek Ľubica Pilzová s tým, že druhá zadržaná osoba M. L. nie je zamestnancom mesta.

Začiatkom roka mal podľa polície zástupca mesta Malacky ponúknuť cez sprostredkovateľa úplatok developerskej spoločnosti. V tomto prípade nešlo o peniaze, ale o "výmenný obchod". "Developer čakal na vydanie kolaudačného rozhodnutia v prípade jeho bytového domu. Všetky zákonom stanovené podmienky splnil. Napriek tomu mal zástupca mesta developerovi ponúknuť bezproblémové a urýchlené kolaudačné rozhodnutie za splnenia ešte jednej podmienky," spresnila polícia.

Za vydanie kladného stanoviska mal na oplátku žiadať, že developer svojím vplyvom zabezpečí na okresnom dopravnom inšpektoráte vydanie kladného stanoviska v prospech mesta Malacky v súvislosti s výstavbou multifunkčnej haly mestom. "V tomto prípade aj napriek nesplneniu zákonných podmienok na jeho vydanie," podotkla polícia. Policajný vyšetrovateľ momentálne realizuje procesné úkony. O ďalšom postupe bude polícia informovať.

Mesto Malacky pre TASR uviedlo, že sa nebude k informáciám, ktoré polícia zverejnila na sociálnej sieti, vyjadrovať.