Quantcast
< sekcia Bratislavský kraj

Na stredných školách v Bratislavskom kraji maturuje vyše 3170 žiakov

Ilustračná snímka. Foto: TASR Roman Hanc

Najviac žiakov maturuje na bratislavských gymnáziách J. Papánka, A. Einsteina, I. Horvátha a L. Novomeského.

Bratislava 25. mája (TASR) - Na stredných školách v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) maturuje v tomto školskom roku 3173 žiakov. Z toho 987 skladá maturitnú skúšku na gymnáziách a 2186 na stredných odborných školách a konzervatóriách. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Najviac žiakov maturuje na bratislavských gymnáziách J. Papánka, A. Einsteina, I. Horvátha a L. Novomeského. Nasledujú Konzervatórium na Tolstého ulici v Bratislave, Stredná zdravotnícka škola na Záhradníckej ulici v Bratislave, Hotelová akadémia na Mikovíniho ulici v Bratislave, Stredná priemyselná škola (SPŠ) elektrotechnická na Hálovej ulici v Bratislave a Spojená škola v Ivanke pri Dunaji.

Od 23. mája do 10. júna sa na školách koná ústna forma internej časti maturitnej skúšky. Termíny jednotlivým stredným školám určil Regionálny úrad školskej správy v Bratislave. Opravný termín na internú časť maturitnej skúšky je naplánovaný na september 2022 alebo február nasledujúceho školského roka.

"Po dvoch rokoch pandémie, keď sa nematurovalo klasickým spôsobom, sa žiaci opäť postavili pred komisiu a obhajovali svoje vedomosti, ktoré získali počas štúdia. Všetkým držím päste, majú za sebou náročné obdobie. Verím, že to zvládnu a skúška dospelosti bude pekným zavŕšením stredoškolských čias," odkázal predseda BSK Juraj Droba.

Bratislavský samosprávny kraj má vo svojej pôsobnosti 54 stredných škôl.