< sekcia Bratislavský kraj

DOPRAVNÁ NEHODA TROLEJBUSU: Na mieste sú ranení

Snímka z miesta nehody. Foto: Polícia SR - Bratislavský kraj/ Facebook

Po príjazde hasičov bolo prieskumom zistené, že trolejbus Dopravného podniku Bratislava narazil do stĺpu trakčného vedenia, uviedol HaZZ.

Bratislava 5. februára (TASR) – Na križovatke ulíc Kazanská a Uzbecká v Bratislave došlo k dopravnej nehode trolejbusu. TASR o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

Na mieste momentálne zasahuje osem hasičov. "Po príjazde hasičov bolo prieskumom zistené, že trolejbus Dopravného podniku Bratislava narazil do stĺpu trakčného vedenia. Na mieste sú zranené osoby," uviedol HaZZ. Dodal, že hasičská jednotka zabezpečuje miesto nehody, asistuje záchrannej zdravotnej službe pri ošetrení zranených osôb.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) na webovej stránke informoval, že z dôvodu nehody trolejbusu je v danom úseku prerušená premávka trolejbusov liniek 201 a 202.

"Linky 78 a 79 sú odklonené z Uzbeckej rovno cez Kazanskú na Korytnickú a Dvojkrížnu. Odklon trolejbusov je na konečnú Cintorín Vrakuňa," uviedol DPB. Dodal, že náhradná doprava je zabezpečená z konečnej Cintorín Vrakuňa na Čiližskú cez Uzbeckú, Korytnickú a Dvojkrížnu a späť na konečnú Cintorín Vrakuňa po trase trolejbusov.


Nehoda trolejbusu v Bratislave si vyžiadala viacero zranených


Pri stredajšej dopravnej nehode trolejbusu v Bratislave sa ľahko zranilo sedem ľudí. "Záchranári ich po ošetrení previezli do bratislavských nemocníc," uviedla pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová. Podľa policajných informácií malo byť zranených osem ľudí.

Medzi zranenými bolo šesť žien a jeden muž, prevažne išlo o seniorov. "Mali najmä povrchové poranenia rôznych častí tela," priblížila Krčová s tým, že všetci boli pri vedomí.