< sekcia Bratislavský kraj

Z krvavej lúpeže na Obchodnej ulici obvinili 52-ročného muža

Na snímke policajti zabezpečujú miesto činu na Obchodnej ulici v Bratislave, kde došlo k streľbe 14. januára 2014. Foto: TASR/Martin Baumann

Páchateľ bol trestaný aj minulosti, teraz mu hrozí 10 až 15 rokov väzenia.

Bratislava 15. januára (TASR) - Polícia obvinila z lúpeže a nedovoleného ozbrojovania 52-ročného Jána z okresu Nové Mesto nad Váhom. Ide o muža, ktorý v utorok (14.1.) prepadol zlatníctvo na Obchodnej ulici v Bratislave ozbrojený samopalom. Informovala o tom polícia. Lúpež si vyžiadala život majiteľa zlatníctva, zranila sa jeho manželka aj samotný lupič.

"Poškodenému 66-ročnému mužovi spôsobil strelné poranenie v oblasti nohy a ruky, ktorým aj napriek vynaloženému úsiliu záchranárov na mieste podľahol. O tri roky mladšia žena utrpela strelné poranenie v oblasti ruky a zadnej sedacej časti tela a bola prevezená do jednej z bratislavských nemocníc," informovala bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová. Zranenú ženu museli operovať v nemocnici na Antolskej ulici, je mimo ohrozenia života, uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Martina Lidinská. Dodala, že zraneného lupiča previezli do nemocnice na Kramároch, operovať ho nemuseli. Podľa dostupných informácii mal poranenú nohu.

Páchateľ bol trestaný aj minulosti, teraz mu hrozí 10 až 15 rokov väzenia. Polícii sa zatiaľ podarilo zistiť, že do zlatníctva vtrhol okolo 17.00 hodiny. Ozbrojený bol samopalom vzor 61 - Škorpión a chcel šperky a peniaze. "Za dosiaľ presne nezistených okolností obvinený vystrelil na poškodeného 66-ročného muža a 63–ročnú ženu," povedala Považanová. Obaja boli občanmi Arménska. Policajti zadržali páchateľa po niekoľkých minútach od lúpeže neďaleko miesta činu. Na podnet polície bude vzatý do vyšetrovacej väzby.

Minister Robert Kaliňák o streľbe na Obchodnej ulici zo 14. januára
R. Kaliňák: Používanie kamier pri menej početných policajných zásahoch budeme testovať