Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. november 2023Meniny má Vratko
< sekcia Bratislavský kraj

Mestskí policajti v Lamači dostali do služby elektrobicykel

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy odovzdala elektrobicykel okrskárom mestskej polície v mestskej časti Bratislava-Lamač Foto: TASR/Martin Baumann

Starosta Lamača Peter Šramko verí, že nový pomocník prispeje k väčšej bezpečnosti obyvateľov.

Bratislava 10. apríla (TASR) - Mestskí policajti v bratislavskom Lamači môžu byť oddnes flexibilnejší. Ako prví zo všetkých mestských policajtov (MsP) v Bratislave budú pri výkone služby využívať elektrobicykel. Pre potreby okrskárov MsP ho zakúpila mestská časť.

Lamač je síce katastrálne najmenšou, no profilovo jednou z najnáročnejších mestských častí Bratislavy. Ako zdôraznil iniciátor myšlienky zakúpenia elektrobicykla, poslanec miestneho zastupiteľstva Pavol Čech, elektrobicykel by mal pomôcť policajtom lepšie a rýchlejšie sa presúvať po jednotlivých miestach Lamača a efektívnejšie dohliadať na zabezpečenie verejného poriadku. "Máme tu veľké problémy s bezdomovcami i s čiernymi skládkami," pripomenul Čech.Starosta Lamača Peter Šramko verí, že nový pomocník prispeje k väčšej bezpečnosti obyvateľov. "Verím, že naši ľudia budú cítiť, že mestskí policajti sú na každom mieste a v každom čase," povedal. Zvýšenú efektivitu okrskárov predpokladá aj náčelníčka MsP v Bratislave Zuzana Zajacová. "Budú určite pohyblivejší," skonštatovala.

V pláne mestskej časti je zaobstarať ešte jeden elektrobicykel. Predstava Lamača bola, že druhý stroj zakúpi MsP. Poslanec Radoslav Olekšák verí, že peniaze by sa na to mali nájsť z dotácie vlády pre bratislavskú mestskú políciu. "Uvidíme, ako sú tieto prostriedky účelovo viazané, pokiaľ by sme tieto peniaze mohli použiť aj na bežné výdavky, mohli by sme to týmto spôsobom využiť," uviedla Zajacová.