Quantcast
< sekcia Bratislavský kraj

Na Malokarpatskej vínnej ceste otvoria v piatok popoludní 121 pivníc

Svoje vína na Dňoch otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste prezentoval aj Svätojurský vinohradnícky spolok. Na snímke koštovka mladých vín. Svätý Jur 21. november 2015 Foto: TASR/Martin Baumann

Organizátori sľubujú počas piatka a soboty vína Malých Karpát z ročníka 2021 i kulinárske pochúťky, mnohokrát pripravené osobne vinárom.

Bratislava 20. mája (TASR) - Od Bratislavy cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Senec až po Doľany sa v piatok popoludní otvorí pre milovníkov vína 121 pivníc. Do soboty (21. 5.) večera tak budú môcť v rámci podujatia Otvorené pivnice na sv. Urbana ochutnať víno priamo zo suda a zistiť, aký bol uplynulý vinársky rok.

"Dva májové dni máju ľudia možnosť ochutnať vína v domácom prostredí, kde im nalieva vinár, ktorý týždne strávil vo vinohrade a jeho snahou bolo z vlastného hrozna dorobiť to najlepšie víno," priblížilo na svojom webe Združenie Malokarpatská vínna cesta (ZMVC).

Otvorené pivnice môžu záujemcovia navštíviť vo vyše 20 obciach a mestách malokarpatského regiónu. Sú napríklad v bratislavských mestských častiach Rača, Devín, Dúbravka, Nové Mesto či Vajnory, v mestách Svätý Jur, Modra, Pezinok, Senec či v obciach, ako Bernolákovo, Šenkvice, Častá, Vinosady, Budmerice, Viničné či Limbach.

Organizátori sľubujú počas piatka a soboty vína Malých Karpát z ročníka 2021 i kulinárske pochúťky, mnohokrát pripravené osobne vinárom. Chýbať nebude ani hudba priamo v pivniciach či výstavy umelcov.