< sekcia Bratislavský kraj

Muž unikal policajtom, na jeho zastavenie použili aj varovné výstrely

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Po výstreloch vodič ihneď s vozidlom zastavil, avšak následne sa dal na útek peši. Aj napriek tomu bol o krátku chvíľu policajnou hliadkou zadržaný, spresnila Martiniaková.

Bratislava 30. mája (TASR) - V obci Malé Leváre (okres Malacky) unikal polícii v sobotu ráno 22-ročný vodič, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia a zároveň je na neho vydaný európsky zatýkací rozkaz. Na jeho zastavenie musela polícia použiť aj dva varovné výstrely do vzduchu. Muža z Malých Levár po zadržaní eskortovali na policajné oddelenie. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Policajti bratislavského krajského dopravného inšpektorátu chceli v sobotu krátko po 9.00 h zastaviť 22-ročného vodiča v obci Malé Leváre. Ten však na výzvu policajtov nereagoval a začal s vozidlom unikať v smere k rekreačnej oblasti Rudava.

Policajti začali muža prenasledovať a opakovane ho vyzývali k zastaveniu. Museli použiť aj dva varovné výstrely do vzduchu. "Po výstreloch vodič ihneď s vozidlom zastavil, avšak následne sa dal na útek peši. Aj napriek tomu bol o krátku chvíľu policajnou hliadkou zadržaný," spresnila Martiniaková.

V súčasnosti je prípad predmetom objasňovania bratislavských dopravných policajtov.