< sekcia Bratislavský kraj

Nákladné auto zachytilo chodca na priechode pre chodcov

Ilustračné foto FOTO TASR/Štefan Puškáš

Polícia prostredníctvom svojej hovorkyne v tejto súvislosti opakovane apeluje na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.

Bratislava 26. apríla (TASR) - Polícia vyšetruje okolnosti dnešnej dopravnej nehody na Dostojevského rade v Bratislave, ktorá sa skončila vážnym zranením chodca. Nákladné motorové vozidlo tam v predpoludňajších hodinách na priechode pre chodcov zachytilo muža.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Karina Považanová, chodca museli po kolízii previezť do nemocnice. Dychová skúška u vodiča nákladného auta nepreukázala požitie alkoholu, v prípade chodca bol za týmto účelom nariadený odber krvi. "Presné príčiny a okolnosti tejto dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetnom šetrenia," uviedla Považanová.

Polícia prostredníctvom svojej hovorkyne v tejto súvislosti opakovane apeluje na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. "Táto výzva sa, samozrejme, týka aj chodcov," povedala Považanová a dodala, že jedno z pravidiel zakazuje chodcom vstupovať na cestu, a to aj na priechode pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť prichádzajúcich vozidiel nemôžu cez vozovku bezpečne prejsť.