Johnson po svojom zvolení za britského premiéra sľúbil, že Británia Európsku úniu opustí 31. októbra, a to s dohodou alebo bez nej.
Už v stredu vyšli do ulíc Londýna stovky demonštrantov, ktorí prejavili svoj nesúhlas s Johnsonovou taktikou.
Spôsobí to trvalú a katastrofálnu ujmu hlavným politickým stranám v tejto krajine. Tejto politickej garnitúre nebude odpustené, že tento sľub nesplnila, uviedol Johnson.
V súvislosti so zámerom predĺžiť prestávku v činnosti parlamentu pred otvorením jeho novej schôdze prebiehajú ešte dve ďalšie súdne konania - v Severnom Írsku a priamo v Londýne.,aktualizované
Voči vyhláseniu írskeho ministra zahraničných vecí sa vzápätí ohradil britský minister dopravy Grant Shapps.
Index spotrebiteľskej dôvery zostavovaný inštitútom GfK dosiahol v auguste -14 bodov oproti -11 bodov v júli.
Hlavný vyjednávač EÚ pre brexit na svojom účte na Twitteri pripomenul, že britský premiér Boris Johnson sa zaviazal, že Spojené kráľovstvo opustí EÚ 31. októbra.
Johnson v stredu získal súhlas kráľovnej na prerušenie zasadnutia parlamentu od druhého septembrového týždňa do 14. októbra, čo dá poslancom len málo času na zamedzenie hroziacemu brexitu bez dohody.
Davidsonová, ktorá v referende z roku 2016 podporovala zotrvanie Británie v Európskej únii, uviedla, že z postu šéfky strany odchádza, aby sa venovala svojmu malému synovi a partnerke.
Johnson získal súhlas kráľovnej Alžbety II. na prerušenie zasadnutia parlamentu, ktoré sa začne 3. septembra, medzi 9.-12. septembrom až do 14. októbra, čím vyvolal hnev opozičných poslancov.
Odporcovia odchodu Británie z Európskej únie bez dohody tak zrejme už nebudú mať šancu zastaviť takýto postup.,aktualizované
Pracujeme s predpokladom, že k brexitu má dôjsť 31. októbra a že sa to má stať s dohodou, povedala hovorkyňa EK Mina Andreevová.
Libra po zverejnení správy BBC voči doláru oslabila o 1,1 %, neskôr však zmazala časť strát a okolo poludnia sa so stratou 0,7 % predávala po 1,2206 USD.
Traja účastníci stretnutia pre Sky News potvrdili, že taktika použitá v apríli by mala dostať prednosť pred plánom lídra opozičnej Labouristickej strany Jeremyho Corbyna.
Johnson sa nesústreďuje na detaily a nevie veľmi organizovať ľudí, preto tým musel niekoho poveriť, vyjadril sa profesor politológie z univerzity Queen Mary v Londýne Tim Bale.
Podľa neho jestvuje šanca, že Irán začne znovu dodržiavať ustanovenia jadrovej dohody, ktorú v roku 2015 uzavrel so šiestimi svetovými mocnosťami.
EÚ očakáva, že Británia bude ctiť všetky svoje finančné záväzky, ktoré vznikli počas jej členstva v únii aj v prípade odchodu bez dohody, uviedla hovorkyňa EK Mina Andreeva.
Zrejme nejde o konečný počet firiem, lebo ďalších 325 spoločností vrátane niektorých veľkých mien zo sveta biznisu sa pre brexit už informovalo o možnostiach pôsobenia v tejto krajine.
Britský premiér chce znova otvoriť dohodu o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ, aby z nej vyradil tzv. írsku poistku.
Šéf britského parlamentu zároveň uviedol, že nie je isté, či Spojené kráľovstvo a EÚ dosiahnu dohodu o brexite ešte pred 31. októbrom.
Podľa britských právnikov by totiž v prípade tvrdého brexitu nedošlo k žiadnym nákladom, ktoré by boli spojené s nejakým prechodným obdobím.
Trump kritizoval i predošlé rokovania o brexite a uviedol, že Británia "nebude mať okolo členku kotvu, ktorú mala predtým".
Britský premiér chce s EÚ uzavrieť novú dohodu, pretože nesúhlasí so znením tej, ktorú s Bruselom uzavrela jeho predchodkyňa v úrade Theresa Mayová.
Nová exekutíva EÚ pod vedením Ursuly von der Leyenovej sa ujme funkcie 1. novembra 2019.
Najmenej sa v rámci EÚ zníži blahobyt v Chorvátsku (-0,34 %), Rakúsku (-0,35 %), Rumunsku (-0,37 %), Grécku a Španielsku (po -0,39 %).
Uviedli to zástupcovia prístavov s tým, že zamestnanci boli na takúto možnosť adekvátne školení.
Nenútené správanie dvojice pripomínalo šaškovanie kamarátov.
Bolo by lepšie povedať, že to môžeme dosiahnuť do 31. októbra, uviedla Merkelová na spoločnej tlačovej konferencii s holandským premiérom Markom Ruttem.
Macron privítal Johnsona na nádvorí Elyzejského paláca. Obaja sa na seba usmievali a po spoločnej tlačovej konferencii, ktorá prechádzala ich rozhovorom, sa potľapkávali po chrbte, píše agentúra AP.
Na základe tzv. írskej poistky by pre Severné Írsko po odchode Británie z EÚ dočasne platili odlišné podmienky obchodovania s EÚ než tie, ktoré by sa týkali zvyšku Spojeného kráľovstva.
Nápad, ktorý sa v Holandsku šíri prostredníctvom sociálnej siete Facebook, má už desaťtisíce priaznivcov.
Johnson ešte pred stretnutím s nemeckou kancelárkou oznámil, že jeho vláda nepripustí, aby írska poistka zostala súčasťou dohody.
Britský premiér Boris Johnson chce s EÚ uzavrieť novú dohodu, pretože nesúhlasí so znením tej, ktorú s Bruselom uzavrela jeho predchodkyňa Theresa Mayová.
Obmedzenie britskej účasti na pracovných zasadnutiach EÚ v utorok oznámil britský minister pre brexit Steve Barclay.
Johnson od Únie požaduje, aby bola z dohody, ktorú s Bruselom uzavrela ešte bývalá britská premiérka Theresa Mayová, odstránená sporná tzv. írska poistka.
Za referendum v prípade dohody o brexite sa vyslovilo 52 percent respondentov, zatiaľ čo 29 percent z nich by si referendum neželalo a 19 percent sa k otázke nevedelo vyjadriť.
Pokiaľ si budú myslieť, že parlament môže zablokovať brexit, ťažko ich presvedčíme, aby urobili potrebné ústupky, takže budeme potrebovať trocha trpezlivosti, povedal šéf britskej vlády.
K oznámeniu britskej vlády prichádza po prieskume aktivít jej úradníkov v Bruseli.
Po stretnutí s predsedami vlád severských krajín na Islande Merkelová tiež zdôraznila, že 27 členských krajín EÚ ďalšie rokovania s Britániou jednotne vylučuje.
Britský premiér pripomenul, že dátum brexitu stanovený na 31. októbra sa rýchlo blíži a vyjadril nádej, že Spojené kráľovstvo opustí Úniu s politickou dohodou o rozvode.