Ekonomika

Apple predstavil svoju video stremovaciu službu Apple TV Plus

V rámci služby budú exkluzívne k dispozícii aj seriály a filmy, ktoré sa natočia v produkcii koncernu. Apple tak bude, najprv v malom, konkurovať službám, ako sú Netflix alebo Amazon Prime Video.

Skupina CME skúma strategické možnosti vrátane predaja firmy

Skupina, v ktorej väčšinu vlastní americký telekomunikačný koncern AT&T, prevádzkuje televízne kanály v krajinách strednej a východnej Európy.

Norwegian Air si pre uzemnenie Boeingov 737 MAX prenajmú lietadlá

Lietadlá 737 MAX boli tento mesiac uzemnené po celom svete po zrútení takéhoto lietadla v Etiópii.

Obchod posiela poslancom pre zákon o neprimeraných podmienkach list

Zväz obchodu, Slovenské združenie pre značkové výrobky a Slovenská aliancia moderného obchodu nespochybňujú samotný zmysel regulácie, ale tá by mala podľa nich aktérom pomáhať a nie ubližovať.

Greenpeace: Transformácia hornej Nitry je v rozpore s legislatívou EÚ

Materiál neobsahuje ani analýzu tepelného plánu pre región horná Nitra a plán toho, ako sa bude nahrádzať výroba tepla z elektrárne v Novákoch.

Českým poľnohospodárom vypláca vláda náhradu škôd za vlaňajšie sucho

Roľníci sa teraz obávajú, že sa vlaňajšie sucho zopakuje aj tento rok. Na mnohých miestach krajiny je stále málo podzemnej vody.

Tatra banka Group dosiahla vlani zisk 119,9 milióna eur

Pokles zisku bol spôsobený najmä vyššou tvorbou opravných položiek a vyššou daňou z príjmu. Výsledok pred zaúčtovaním dane z príjmu a tvorbou opravných položiek, vzrástol o 7,1 %.

EÚ presadzuje jasnejšie a transparentnejšie ceny pri požičiavaní áut

Autopožičovne sa zaviazali zahrnúť všetky poplatky do celkovej ceny rezervácie.

Zahraničný dlh Česka klesol vlani takmer o 15 miliárd Kč

Podľa údajov ČNB, na ktoré sa odvolal server novinky.cz, klesol zahraničný dlh Českej republiky o 14,8 miliardy Kč (575,27 milióna eur).

Nemeckým topmanažérom vzrástli vlani príjmy o 3,6 percent

Najviac zarobil dlhoročný šéf spoločnosti Beidersdorf Stefan Heidenreich, ktorému na bankovom účte pribudlo 23,45 milióna eur.

Koniec výroby A380 sa dotkne aj závodu v pražských Letňanoch

Ako uviedol server e15.cz, letňanský závod francúzskeho koncernu Airbus je momentálne jediným výrobcom dverí hornej paluby A380 na svete.

Združenie DEUS nesúhlasí s časťou zistení kontrolórov NKÚ

Výkonný riaditeľ DEUS Adrián Belánik uviedol, že NKÚ SR im vytkol niekoľko formálnych pochybení. Viaceré akceptovali a okamžite napravili.

Potravinári: Slovenskú produkciu ovplyvňujú rozhodnutia z minulosti

Negatívne saldo zahraničného obchodu s potravinami pokračuje podľa Potravinárskej komory Slovenska od roku 2015 vo voľnom páde.

Bratislava plánuje v tomto roku hospodáriť s rozpočtom 489 mil. eur

V rámci dopravy je vysokou prioritou vyriešenie parkovania v meste.

SPPK: Poslanci by mali zákon o neprimeraných podmienkach opäť schváliť

Slovensko sa podľa SPPK takýmto krokom zaradí medzi tie európske krajiny, ktoré sa aj domácou legislatívou snažia obmedziť dominantný vplyv v obchode s potravinami na úkor domácich výrobcov.

Do spustenia eKasy zostáva už iba týždeň, upozorňuje finančná správa

Každá online registračná pokladnica bude mať svoj kód. Žiadosť o jeho pridelenie treba vyplniť a poslať na finančnú správu.

Turecko plánuje zvýšenie dovozu zemného plynu z Iránu

Turecko je členom NATO, ktorého najsilnejší člen, USA, sa rozhodol jednostranne odstúpiť od jadrovej dohody s Teheránom a uvaliť na Irán hospodárske sankcie.

Sociálna poisťovňa zrýchlila rozhodovanie o úrazových dávkach

Na rozhodnutie o úrazovej dávke má poisťovňa podľa zákona 60 kalendárnych dní od podania žiadosti. V prípade mimoriadne zložitých prípadov možno túto lehotu predĺžiť najviac o 60 dní.

Činnosť informačno-poradenských centier sa stále zlepšuje

Centrá poskytujú služby v siedmich krajoch. Ich úlohou je bezplatne pomáhať žiadateľom o európske peniaze so všetkými dôležitými podkladmi.