Ekonomika

Ceny ropy padli o 5 %, americká WTI sa obchoduje okolo 66 USD za barel

Barel (159 litrov) americkej ropy s decembrovým kontraktom sa o 19.59 SELČ predával po 66,11 USD.

Francúzsko požaduje vyššie zdanenie digitálnych koncernov

K najväčším skeptikom ohľadom tohto návrh patrí Írsko, kde je napríklad sídlo Facebooku v Európe. Le Maire bol však optimistický a verí, že presvedčí aj kritikov.

Ochranári a lesníci zasadnú za spoločný stôl, chcú nájsť konsenzus

Pred schvaľovaním novely zákona o ochrane prírody a predložením nového zákona o lesoch budú musieť zástupcovia oboch organizácií zasadnúť za spoločný stôl a hľadať konsenzus. ,aktualizované 

Di Maio: Zamietnutie talianskeho rozpočtu EK sa dalo očakávať

Hovorkyňa ministerstva uviedla, že Taliansko trvá na tom, že jediný spôsob, ako znížiť verejný dlh, je podpora rastu ekonomiky.

Európske burzy v utorok prudko klesli, Dax stratil 2,17 %

S výrazným poklesom otvorila aj Wall Street. Kľúčový americký index Dow Jones Industrial sa o 18.30 h SELČ nachádzal s mínusom 1,33 % na úrovni 24.981,60 bodu.

Obchodné reťazce neočakávajú prerušenie dodávok pekárenských výrobkov

Zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov 22. októbra informoval, že obrovský tlak zahraničných obchodných reťazcov prinútili pekárov k zásadným reštrikčným rozhodnutiam.,aktualizované 

NBS vydala zberateľskú mincu k 100. výročiu vzniku Československa

Na líci mince je zobrazený stredný štátny znak Československej republiky. Vedľa neho sú štátny znak SR a označenie nominálnej hodnoty mince 10 eur.

Dombrovskis: Strata dôvery spôsobená Talianskom môže poškodiť celú EÚ

Verejný dlh Talianska v roku 2017 dosiahol 131,2 % HDP, čo na každého Taliana predstavovalo dlh približne 37.000 eur. Náklady na obsluhu dlhu sú už také vysoké ako výdavky na školstvo.

Ikea v Nemecku v hopodárskom roku dosiahla tržby vyše 5 miliárd eur

Výnosy reťazca v Nemecku vzrástli o 2,8 % na 5,003 miliardy eur. Vedenie švédskeho koncernu o tom informovalo v utorok v Hofheime pri Frankfurte nad Mohanom.

Sociálna poisťovňa zvýšila počet termínov nemocenských dávok

S cieľom vyjsť v ústrety klientom zvolila už väčšina pobočiek aj druhý výplatný termín, aby aj tí, ktorí neodovzdali doklady včas, nedostali nemocenskú dávku s prílišným oneskorením.

EÚ odmietla taliansky návrh rozpočtu na rok 2019

Vláda premiéra Giuseppeho Conteho dostala k dispozícii tri týždne na vytvorenie nového rozpočtu, ktorý musí následne prezentovať Bruselu.,aktualizované 

Nálada spotrebiteľov v eurozóne sa v októbri mierne zlepšila

Index spotrebiteľskej dôvery v októbri vzrástol na -2,7 bodu z -2,9 bodu v predchádzajúcom mesiaci, uviedla Európska komisia (EK) vo svojom predbežnom odhade.

P. Mihók otvoril Panafrické fórum o voľnom obchode

Cieľom ekonomického fóra je vytvárať predpoklady na hlbšiu ekonomickú integráciu krajín a zvyšovanie vnútroafrického obchodu, teda vzájomného obchodu medzi africkými krajinami.

Hotelieri vítajú nižšiu DPH na ubytovacie služby

Podľa AHRS zníženie sadzby DPH prichádza doslova v poslednej chvíli, pretože cestovný ruch by bez takejto podpory začal stagnovať.

Výsledky McDonald's v 3. kvartáli prekonali očakávania Wall Street

Zisk za tri mesiace od júla do septembra 2018 klesol na 1,64 miliardy USD (1,43 miliardy eur) alebo 2,10 USD na akciu z 1,88 miliardy USD alebo 2,32 USD na akciu.

Zbrojársky koncern Lockheed Martin zvýšil zisk takmer o pätinu

Najväčší dodávateľ zbraní pre Pentagon informoval, že za 3. štvrťrok dosiahol jeho zisk 1,47 miliardy USD (1,28 miliardy eur).

Conte: Talianska vláda nemá rozpočtový plán B

Giuseppe Conte tak vylúčil, že jeho vláda zmení návrh rozpočtu aj napriek negatívnym reakciám Európskej komisie (EK) a investorov.

Saudská Arábia podpísala kontrakty za vyše 50 miliárd USD

Trojdňový investičný summit s názvom The Future Investment Initiative sa rozhodli viacerí politici, firmy a banky zo západných ekonomík bojkotovať.

Schelling Slovakia žiada investičnú pomoc 900.000 eur

Požadovaná investičná pomoc spĺňa podľa MH SR definičné znaky investičnej pomoci.