Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Ekonomika

NPPC pripravilo kalkulačku na výpočet pomoci pre prvovýrobu

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Ako ďalej informoval odbor komunikácie MPRV, orientačnú výšku pomoci poskytnutej v rámci schémy štátnej pomoci si žiadateľ vypočíta zadaním základných vstupných údajov do kalkulačky.

Bratislava 29. novembra (TASR) – Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) ako rezortná organizácia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR pripravila informatívnu kalkulačku na výpočet výšky pomoci určenej subjektom poľnohospodárskej prvovýroby, rybolovu a akvakultúry v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine.

Ako ďalej informoval odbor komunikácie MPRV, orientačnú výšku pomoci poskytnutej v rámci schémy štátnej pomoci si žiadateľ vypočíta zadaním základných vstupných údajov do kalkulačky. Presný výpočet bude závisieť od osobitného procesu, ktorý sa začína podaním žiadosti o pomoc a končí sa podpísaním zmluvy o poskytnutí pomoci a môže sa líšiť od sumy vypočítanej pomocou kalkulačky.

Agrorezort dodal, že výzva na pomoc bude vyhlásená v prvej dekáde decembra 2022. Kalkulačku a zoznam vyžadovaných príloh, ktoré budú súčasťou žiadosti, možno nájsť na adrese www.nppc.sk.