< sekcia Ekonomika

Slovenský pozemkový fond s farmármi v Košiciach prebral ich problémy

Pracovné stretnutie štátnych inštitúcií s poľnohospodármi v Košiciach vo štvrtok 26. apríla 2018. Hlavnou témou boli pozemkové a užívateľské vzťahy v poľnohospodárstve a poskytovanie podpôr. Cieľom stretnutia je hľadanie riešení medializovaných problémov na úrovni odbornej diskusie so zástupcami celej poľnohospodárskej obce Slovenska. Foto: TASR - Roman Hanc

Hlavnou témou boli pozemkové a užívateľské vzťahy v poľnohospodárstve a poskytovanie podpôr.

Košice 26. apríla (TASR) - Zástupcovia Slovenského pozemkového fondu (SPF) na stretnutí s farmármi v Košiciach konzultovali ich problémy týkajúce sa užívateľských vzťahov k pôde v správe a nakladaní SPF. "Farmárom boli poskytnuté odborné informácie a poradenstvo v oblastiach, ktoré spadajú do kompetencie fondu," informoval TASR hovorca SPF Martin Kormoš.

V Košiciach sa popoludní konalo pracovné stretnutie ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriely Matečnej (nominantka SNS), štátnych inštitúcií a poľnohospodárov. Hlavnou témou boli pozemkové a užívateľské vzťahy v poľnohospodárstve a poskytovanie podpôr. Cieľom stretnutia bolo hľadanie riešení medializovaných problémov na úrovni odbornej diskusie so zástupcami celej poľnohospodárskej obce Slovenska. Účasť potvrdili predstavitelia desiatok združení.

"Naším cieľom bolo diskutovať s farmármi o riešeniach týkajúcich sa najmä nájmu a obhospodarovania poľnohospodárskej pôdy," uviedla vicepremiérka Matečná.

Stretnutie sa pôvodne malo uskutočniť 12. apríla, ale na žiadosť niektorých farmárov agrorezort presunul termín o dva týždne.