Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Ekonomika

Akcionári VVS schválili zmeny na spustenie dlhopisového programu

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Zmenu stanov sa podarilo dosiahnuť prvýkrát od roku 2003.

Košice 22. júna (TASR) - Valné zhromaždenie Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS), a. s., schválilo výkup vlastných akcií spoločnosťou VVS, určilo novú výkupnú cenu akcie a schválilo aj zmenu stanov. Akcionári tak prijali kľúčové zmeny potrebné pre efektívne spustenie Dlhopisového programu garantovaných výnosov. Informovala o tom riaditeľka Klubu akcionárov VVS Miroslava Hančaková.

Zmenu stanov sa podarilo dosiahnuť prvýkrát od roku 2003. "Podpora vyše 86 % ukazuje, že vznikol široký konsenzus malých aj najväčších akcionárov, čo je po minulých obdobiach veľmi dôležitý signál svedčiaci o dobrej komunikácii vedenia spoločnosti tak s veľkými akcionármi, ako aj s malými zastúpenými v Klube akcionárov VVS," uviedol člen predstavenstva VVS a člen správnej rady Klubu akcionárov Daniel Kratky.

Akcie VVS nie sú obchodovateľné na kapitálovom trhu a ich cenu tak neurčuje trh. Valné zhromaždenie podľa tlačovej správy ešte v roku 2006 stanovilo výkupnú cenu na 3,32 eura za akciu. Nová výkupná cena je 13,28 eura za akciu.

Akcionári si tak otvorili cestu k jednoduchému vstupu do Dlhopisového programu garantovaných výnosov, ako i možnosť inkasovať každoročne výnos od VVS. Predúpis Dlhopisov Voda spieva I. začne 3. júla.

"Vlastníctvo dlhopisov VVS, a. s., je pre akcionárov dobrou cestou, ako pre svoje rozpočty miest a obcí zabezpečiť garantovaný pravidelný príjem od vodárenskej spoločnosti," uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VVS Stanislav Prcúch.