Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 6. jún 2023Meniny má Norbert
< sekcia Ekonomika

Aktivita v nemeckom stavebníctve klesla najprudšie za takmer dva roky

Ilustračné foto. Foto: TASR - Roman Hanc

Vývoj v nemeckom stavebnom sektore ovplyvnila najmä situácia v segmente bytovej výstavby.

Berlín 6. decembra (TASR) - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore zaznamenala v novembri najprudší pokles za takmer dva roky. Vývoj v stavebníctve ovplyvnila najmä oblasť bytovej výstavby, ktorá klesla najvýraznejšie za zhruba 11 rokov. TASR o tom informuje na základe správy portálu RTTNews.

Ako uviedla spoločnosť S&P Global, index nákupných manažérov pre nemecký stavebný sektor dosiahol v novembri 41,5 bodu, zatiaľ čo v októbri predstavoval 43,8 bodu. To znamená pokračovanie poklesu aktivity v sektore a zároveň jeho prudké zrýchlenie, keďže rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov. Bol to najvýraznejší pokles od februára 2021.

Vývoj v nemeckom stavebnom sektore ovplyvnila najmä situácia v segmente bytovej výstavby. Tá zaznamenala najvýraznejší pokles aktivity od februára 2012.

Pokles aktivity evidovala aj oblasť inžinierskych stavieb, pričom tento pokles bol najprudší za 21 mesiacov. V poklese pokračovala aj oblasť komerčných stavieb, ktorá zahrnuje obchody, sklady a kancelárske priestory, v tomto prípade bol však pokles najmiernejší za osem mesiacov.