Quantcast
< sekcia Ekonomika

Anasoft vytvoril a realizuje v rámci EKS medzinárodný projekt

Ilustračná snímka Foto: TASR

Na vytvorenie a zabezpečenie funkcionality implementovanej v prostredí Elektronického kontraktačného systému boli použité stavebné bloky pre automatické prekladanie vytvorené na úrovni Eurokomisie.

Bratislava 18. júna (TASR) - Zjednodušený prístup pre podnikateľov k zahraničným verejným obstarávaniam na jednom mieste a vo svojom úradnom jazyku znamená realizácia medzinárodného projektu Cross-border eProcurement notifications, ktorý v rámci Elektronického kontraktačného systému (EKS) vytvorila a realizuje softvérová spoločnosť Anasoft, ktorá je členom konzorcia EKS.

Ide o realizáciu automatických prekladov základných informácií o verejných obstarávaniach medzi zapojenými krajinami, a to Slovenskom, Chorvátskom (portál Narodne novine) a Slovinskom (portál Uradni list).

Na vytvorenie a zabezpečenie novej funkcionality implementovanej v prostredí EKS boli použité stavebné bloky pre automatické prekladanie vytvorené na úrovni Európskej komisie. Riešenie je otvorené a v budúcnosti môže byť rozšírené o ďalšie zahraničné systémy.

EKS je jedným zo súboru opatrení vlády SR v boji proti korupcii, ktoré zároveň významným spôsobom stransparentňuje, zrýchľuje a zefektívňuje celý proces verejného obstarávania.