Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. december 2023Meniny má Oto
< sekcia Ekonomika

Apple identifikoval problémy pri prehrievaní iPhonov 15

Na snímke iPhone. Foto: Facebook iPhone X

Apple tiež uviedol, že pripravovaná oprava chyby v operačnom systéme iOS 17, ktorá vyrieši nadmerné zahrievanie nových iPhonov, nezníži ich výkon.

Cupertino 1. októbra (TASR) - Apple identifikoval problémy, ktoré môžu spôsobovať prehrievanie iPhonov 15. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Americký koncern v sobotu (30. 9.) uviedol, že zistil, ktoré problémy by mohli spôsobovať, že nové iPhony sa zahrievajú viac, než sa predpokladalo. Jedným z nich je aj chyba v operačnom systéme iOS 17, ktorú opraví v najbližšej aktualizácii.

Po sťažnostiach, že nové iPhony sa nadmerne zahrievajú, Apple reagoval tým, že telefóny môžu byť v prvých dňoch "po nastavení alebo obnovení zariadenia teplejšie z dôvodu zvýšenej aktivity na pozadí".

"Ďalší problém sa týka niektorých nedávnych aktualizácií aplikácií tretích strán, ktoré spôsobujú preťaženie systému," uviedol Apple a dodal, že spolupracuje s vývojármi aplikácií na opravách, ktoré sa už pripravujú na vydanie.

Medzi aplikácie tretích strán, ktoré spôsobujú tento problém, patria podľa Apple hra Asphalt 9, Instagram a Uber. Instagram už problém so svojou aplikáciou opravil 27. septembra.

Apple tiež uviedol, že pripravovaná oprava chyby v operačnom systéme iOS 17, ktorá vyrieši nadmerné zahrievanie nových iPhonov, nezníži ich výkon.

Podľa Apple dôvodom prehrievania iPhonov 15 Pro a Pro Max nie je ich konštrukcia, ale skôr naopak, titánové plášte lepšie odvádzajú teplo v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi z nehrdzavejúcej ocele. Koncern dodal, že tento problém nepredstavuje bezpečnostné riziko ani riziko zranenia a nebude mať vplyv na dlhodobý výkon telefónu.