< sekcia Ekonomika

Arca Capital upozorňuje na klamlivé letáky na adresu spoločnosti

Na archívnej snímke zo 5. decembra 2018 sú banovky v hodnote 10, 20 a 50 eur. Foto: TASR/DPA

V letákoch sa má písať napríklad o úpadku viacerých spoločností alebo o hromadnom prepúšťaní.

Bratislava 1. októbra (TASR) – Skupina Arca Capital varuje ľudí pred klamlivými letákmi s poplašnými správami, spoločnosť podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s distribúciou týchto letákov. Pre TASR to uviedla skupina s tým, že popiera informácie o úpadku a konkurze spoločnosti Arca Capital Slovakia a ostatných spoločností, ktoré sú terčom útokov.

"Bezprecedentné útoky s cieľom vyvolať paniku boli zatiaľ zaznamenané voči spoločnostiam TeHo Topoľčany a TeHo Bardejov, ktoré prevádzkujú teplárne, ďalej voči spoločnosti Delia potraviny, prevádzkujúcej sieť maloobchodných predajní a kaviarní, a spoločnosti AAH Plastics, ktorá vyrába náhradné diely pre automobilky," špecifikovala spoločnosť.

Letáky a upozornenia obsahujú podľa skupiny vysoko zavádzajúce a klamlivé informácie rôzneho charakteru s cieľom vydesiť zákazníkov, klientov, zamestnancov a obyvateľov miest, kde skupina Arca pôsobí. "Autor letákov úmyselne a účelovo šíri hoaxy a iné nepravdivé informácie, ktorých cieľom je vyvolať vážne znepokojenie. Takéto konanie môže byť kvalifikované ako trestný čin šírenia poplašnej správy, ako aj trestný čin poškodzovania cudzích práv," dodala spoločnosť.

V letákoch sa má písať napríklad o úpadku viacerých spoločností alebo o hromadnom prepúšťaní. „V letákoch týkajúcich sa spoločností TeHo Topoľčany a TeHo Bardejov sa ďalej objavili informácie, že obyvatelia miest Topoľčany a Bardejov majú počas najbližšieho zimného vykurovacieho obdobia očakávať výpadok kúrenia a dodávok teplej vody," spresnila skupina.

"Skupina Arca Capital kategoricky odmieta všetky informácie uvedené v spomínaných letákoch a dôrazne upozorňuje, že ide o informácie nezakladajúce sa na pravde, ktoré nielenže predstavujú útok na spoločnosti zo skupiny Arca Capital, ale sú spôsobilé vyvolať vážnu paniku a strach medzi obyvateľmi jednotlivých miest, prípadne zamestnancami či dodávateľmi jednotlivých firiem," vyjadrila sa skupina. Takisto popiera všetky informácie o úpadku a konkurze spoločnosti Arca Capital Slovakia a ostatných spoločností, ktoré sú terčom tohto útoku.