< sekcia Ekonomika

Arca Capital CEE vyplatí dividendu vo výške 293 eur na akciu

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Priemerné ročné zhodnotenie fondu za posledné roky je vo výške 7,7 %. Fond je obchodovaný aj na Burze cenných papierov Praha.

Bratislava 19. novembra (TASR) - Investičný fond Arca Capital CEE pripíše počas decembra tohto roka svojim akcionárom dividendu v hodnote 7500 Kč (293 eur) na jednu akciu. Rozhodlo o tom valné zhromaždenie. Akcionári zároveň schválili dosiahnutý zisk fondu za rok 2018 vo výške viac ako 5 miliónov eur.

Priemerné ročné zhodnotenie fondu za posledné roky je vo výške 7,7 %. Fond je obchodovaný aj na Burze cenných papierov Praha.

Riadne valné zhromaždenie schválilo hospodársky výsledok spoločnosti Arca Capital CEE za účtovné obdobie roku 2018. Dosiahnutý zisk bol vo výške 129.252.745 Kč.

"Aktuálne vnímame výrazný potenciál budúceho zhodnotenia pri nákupe nových aktív, či už v oblasti private equity, nehnuteľností, ako aj akcií verejne obchodovateľných spoločností. Momentálna makro-ekonomická situácia na trhu, či už je to napríklad brexit alebo obchodná vojna medzi USA a Čínou, prináša jedinečné možnosti investovania na kapitálových trhoch," hovorí predseda dozornej rady Pavol Krúpa.

Príkladom takýchto projektov fondu je napríklad investícia do akcií spoločnosti O2 Česká republika realizovaná so zhodnotením vo výške 33 % či Unipetrol s výnosom 115 %. Investičný mix portfólia fondu je doplnený aj o investície do pevne zúročených nástrojov finančného trhu, ktoré prinášajú istotu zhodnotenia fondu. Fond pôsobí na českom i slovenskom trhu 11 rokov.

Prospekt akcií Arca Capital CEE, uzatvorený investičný fond, a.s., bol schválený ČNB.