Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. máj 2024Meniny má Dušan
< sekcia Ekonomika

Automobilky v EÚ žiadajú väčšiu podporu elektromobility

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Potrebné je rozšíriť nákupné stimuly, programy verejného obstarávania a daňové zvýhodnenia pre spotrebiteľov a spoločnosti, uvádza sa vo výzve adresovanej Európskej komisii a Európskemu parlamentu.

Brusel 29. novembra (TASR) - Výrobcovia automobilov v Európskej únii (EÚ) žiadajú väčšiu podporu elektromobility. Potrebné je rozšíriť nákupné stimuly, programy verejného obstarávania a daňové zvýhodnenia pre spotrebiteľov a spoločnosti, uvádza sa vo výzve adresovanej Európskej komisii (EK) a Európskemu parlamentu (EP), ktorú zverejnilo v stredu Európske združenie výrobcov áut (ACEA). TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Priemysel musí spolupracovať s politikmi a vytvoriť podmienky pre výrobu širokej škály vozidiel šetrných ku klíme, uviedol prezident združenia Luca de Meo. Medzi ne patria aj malé, cenovo dostupné elektrické vozidlá, ktoré by sa mohli v Európe vyrábať so ziskom, dodal.

Automobilový priemysel je kľúčovým hospodárskym odvetvím v Európe. Podľa údajov ACEA zamestnáva približne 13 miliónov ľudí a tvorí 7 % hrubého domáceho produktu (HDP) Únie.