Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 30. september 2023Meniny má Jarolím
< sekcia Ekonomika

Bitcoin zrejme zaznamená najlepší kvartál za dva roky

Bitcoin, archívna snímka. Foto: TASR/DPA

Bitcoin si v piatok polepšil o viac než 2 % a okolo 19.40 h SELČ sa podľa CoinMarketCap obchodoval po 28.348,47 USD.

New York 31. marca (TASR) - Bitcoin pokračoval v piatok v posilňovaní a jeho cena sa opäť dostala nad 28.000 USD (25.747 eur). Najväčšia a najznámejšia kryptomena zrejme zaznamená tretí mesačný nárast po sebe a najlepší kvartál za dva roky. Hlavným dôvodom je zrejme zníženie očakávaní týkajúcich sa ďalšieho zvyšovania úrokových sadzieb.

Bitcoin si v piatok polepšil o viac než 2 % a okolo 19.40 h SELČ sa podľa CoinMarketCap obchodoval po 28.348,47 USD. Za celý marec sa zatiaľ posilnil o viac než 22 % a od začiatku roka o vyše 72 %. S najväčšou pravdepodobnosťou tak zaznamená najlepší kvartál od 1. štvrťroka 2021, ktorý bol začiatkom výrazného posilňovania.

"Rast pokračoval aj v marci, dokonca po nedávnych kolapsoch bánk," uviedol analytik Wells Fargo Jeff Cantwell. Dodal, že oživenie bitcoinu má viacero dôvodov, medzi ktoré patria turbulencie v bankovom sektore a zvýšenie pravdepodobnosti, že koniec cyklu sprísňovania menovej politiky v USA je už blízko. Mnohí investori dokonca očakávajú, že americká centrálna banka (Fed) ešte tento rok úrokové sadzby zníži.

(1 EUR = 1,0875 USD)