Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 17. júl 2024Meniny má Bohuslav
< sekcia Ekonomika

BMW zrušila objednávku na batérie od Northvolt za 2 miliardy eur

Na archívnej snímke nabíjanie elektromobilu. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Časopis Manager Magazin informoval, že BMW sa rozhodla zrušiť objednávku vzhľadom na problémy spoločnosti Northvolt s rozbehnutím sériovej výroby.

Mníchov 21. júna (TASR) - Nemecký výrobca luxusných automobilov BMW zrušil objednávku na batérie pre elektromobily v hodnote dvoch miliárd eur od švédskej spoločnosti Northvolt. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Hovorca BMW vo štvrtok (20. 6.) potvrdil správu o zrušení objednávky, ktorú pôvodne priniesol časopis Manager Magazin, k dôvodom sa však nechcel bližšie vyjadriť. "Northvolt a BMW Group sa spoločne rozhodli zamerať aktivity spoločnosti Northvolt na cieľ vyvinúť batériové články novej generácie," uviedol hovorca.

Časopis Manager Magazin informoval, že BMW sa rozhodla zrušiť objednávku vzhľadom na problémy spoločnosti Northvolt s rozbehnutím sériovej výroby. Automobilka mala údajne aj výhrady voči kvalite batérií.

Spoločnosť Northvolt plánuje vyrábať batériové články pre elektromobily v spolkovej krajine Šlezvicku-Holštajnsku od roku 2026. Northvolt sa dohodol s BMW, že články pre batérie novej generácie bude vyrábať vo svojom zatiaľ jedinom závode, ktorý sa nachádza vo Švédsku. Očakáva sa, že zrušenú objednávku teraz nahradí juhokórejská spoločnosť Samsung SDI.