Quantcast
< sekcia Ekonomika

Bojničania budú budúci rok platiť za odpad rovnakú sumu ako tento rok

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dano Veselský

Pôvodne mesto počítalo s navýšením poplatku o 0,13 eura na kalendárny rok, na volebnom obvode sa poslanci dohodli, že k zvýšeniu nedôjde.

Bojnice 25. novembra (TASR) - Obyvatelia Bojníc zaplatia v budúcom roku za odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu rovnakú sumu ako tento rok. Príslušné všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré na svojom rokovaní vo štvrtok schválili mestskí poslanci, počíta s úpravou podmienok pri poskytovaní úľav z poplatku.

"Výška poplatku sa ponecháva na úrovni tohto roka. Ide o 37,41 eura na kalendárny rok na obyvateľa. Upravujú sa však sadzby na liter pri nádobe na odpad pri množstvovom zbere. Ten sa uplatňuje na území mesta pre podnikateľské subjekty a právnické osoby. Ide o korekciu pri veľkosti kuka nádoby," povedala vedúca finančného oddelenia Mestského úradu v Bojniciach Klaudia Bartková.

Úprava VZN sa podľa nej dotýka najmä podávania žiadostí na zníženie a odpustenie poplatku za komunálny odpad. "Ideme v zmysle zákona, zníženie alebo odpustenie poplatku môže byť na základe žiadosti najskôr po uplynutí 90 dní zdaňovacieho obdobia a najneskôr do uplynutia 90 dní po skončení zdaňovacieho obdobia. Inak táto možnosť zaniká," spresnila.

Do miestnej normy mesto zapracovalo i špecifikáciu dokladov k podaniu žiadosti o zníženie, respektíve odpustenie poplatku.

Pôvodne mesto počítalo s navýšením poplatku o 0,13 eura na kalendárny rok, na volebnom obvode sa poslanci dohodli, že k zvýšeniu nedôjde.