Quantcast
< sekcia Ekonomika

BSK opravil desaťkilometrový úsek cesty medzi Malackami a Pernekom

Ilustračná snímka. Foto: TASR Jakub Kotian

Bratislavský samosprávny kraj má naplánované aj ďalšie rekonštrukcie ciest, dotknúť sa majú takmer 43 kilometrov regionálnych komunikácií.

Bratislava 16. augusta (TASR) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) dokončil doteraz najdlhšiu súvislú opravu komunikácie v regióne. V dĺžke 10 kilometrov zrenovoval cestu medzi Malackami a Pernekom. "Cestu, poškodenú preťažením osobnou i kamiónovou dopravou, obnovili pomocou metódy recyklácie asfaltových zmesí za horúca na mieste," uviedla hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Kompletné práce, ktoré sa podarilo zrealizovať v priebehu 50 dní, pozostávali z odfrézovania plochy s rozlohou 81.850 m2 a realizácie nových asfaltobetónových povrchov vozoviek vrátane celkového vybavenia. "Náklady dosiahli približne dva milióny eur," dodala Forman.

Doplnila, že životnosť a bezpečnosť vozovky zvýšia štruktúrované, 3D plastové vodorovné značenia na novom povrchu, ktorých viditeľnosť znásobujú aj nové smerové stĺpiky a v strede vozovky retroreflexné smerové gombíky. Rekonštrukcia na krajniciach zabezpečí aj lepšie odvodnenie vozovky.

BSK má naplánované aj ďalšie rekonštrukcie ciest, dotknúť sa majú takmer 43 kilometrov regionálnych komunikácií.