Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. december 2023Meniny má Oto
< sekcia Ekonomika

Budapest Airport ráta s letným náporom, rozširuje počet zamestnancov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Spoločnosť Budapest Airport, ktorá letisko prevádzkuje, zamestnáva priamo takmer 1400 osôb.

Budapešť 22. júna (TASR) - Maďarské Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť ráta toto leto s masívnym náporom pasažierov, preto spoločnosť Budapest Airport (BA) výrazne rozširuje počet pracovníkov letiska, informuje v stredu spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na spravodajský server index.hu.

Spoločnosť Budapest Airport, ktorá letisko prevádzkuje, zamestnáva priamo takmer 1400 osôb, avšak spolu s partnerskými podnikmi prispieva na živobytie 50.000 domácnostiam, píše index.hu.

"Sme v rozmachu. Tento rok prijímame stovky nových zamestnancov, ktorí spolu s kolegami z BA budú motormi rozvoja budúcich rokov. Od vlaňajšieho apríla pribudlo 460 pracovníkov," uviedla riaditeľka odboru ľudských zdrojov BA Zsuzsanna Zahoránová-Pirisiová.

Podľa jej slov spoločnosť BA v uplynulých troch rokoch venovala na rozvoj zamestnancov ročne priemerne 25.415 hodín, čo znamená, že jeden pracovník ročne absolvoval v priemere 48 hodín školení.

Budapeštianske letisko, ktoré prostredníctvom 34 leteckých spoločností má letecké spoje so 125 letiskami 114 miest, v máji s počtom 1.095.597 pasažierov dosiahlo rekord obdobia po pandémii nového koronavírusu.