Quantcast
< sekcia Ekonomika

Bukóza by mohla dostať štátny stimul 1,2 milióna eur na nové miesta

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Tomáš Doboš

Cieľom investičného zámeru je zvýšiť výrobné kapacity na úroveň 140.000 ton za rok a zvýšiť mieru spracovania zberového papiera.

Bratislava 22. mája (TASR) – Východoslovenská papierenská spoločnosť Bukóza Invest by mohla dostať štátny investičný stimul na nové pracovné miesta vo výške 1,2 milióna eur. Do konca tohto roka by mala v rámci rozšírenia výroby vytvoriť 100 pracovných pozícií. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý zverejnilo na portáli Slov-Lex Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.

Firma by mala na rozšírenie kapacity existujúcej prevádzkarne zameranej na výrobu WLC (White line chipboard) papiera preinvestovať viac ako 30 miliónov eur a v rozpätí rokov 2022 až 2024 vynaložiť mzdové náklady minimálne v hodnote 3,6 milióna eur. "Investičný zámer rieši nutné (tzv. vyvolané) investície v rozsahu nadväzujúcich činností - rezanie, balenie a prevíjanie produktu, zvýšenie výkonu technológie či skladovanie finálneho produktu," priblížilo MH.

Cieľom investičného zámeru je zvýšiť výrobné kapacity na úroveň 140.000 ton za rok a zvýšiť mieru spracovania zberového papiera. Začiatok prác na investičnom zámere bol naplánovaný na december 2021. Ukončenie prác je naplánované na jún 2022 a dosiahnutie plnej plánovanej kapacity sa podľa zverejneného materiálu očakáva v septembri.