Quantcast
< sekcia Ekonomika

Bývalú ubytovňu v Lučenci prerobí investor na bytový dom s 39 bytmi

Ilustračná fotka. Foto: TASR/Dano Veselský

V bývalej ubytovni má podľa mesta vzniknúť sedem jednoizbových, 25 dvojizbových a sedem trojizbových bytov.

Lučenec 26. septembra (TASR) - V bývalej ubytovni na Fiľakovskej ceste v Lučenci vznikne 39 nových bytov. Budovu plánuje zrekonštruovať spoločnosť Nowa & Welt Finance. Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informuje samospráva.

V bývalej ubytovni má podľa mesta vzniknúť sedem jednoizbových, 25 dvojizbových a sedem trojizbových bytov. V okolí bytového domu majú byť vybudované i nové parkovacie plochy, pribudnúť má tiež desiatka garáží. Okrem samotného objektu má rekonštrukciou prejsť aj systém vykurovania a ohrevu vody.

"Konkurenčnou výhodou bude špecializovanou firmou navrhnutá a vybudovaná ekonomicky úsporná kotolňa. Ku komfortu bývania bude prispievať podlahové kúrenie a centrálna klimatizácia s osobitnými meraniami pre každú bytovú jednotku. Zníženie nákladov bude zastrešovať inštalácia fotovoltických panelov, ktoré budú pokrývať veľkú časť energie potrebnú na vykurovanie a teplú úžitkovú vodu," uviedol jeden z konateľov spoločnosti Jaroslav Serződi.

V blízkosti bytového domu plánuje investor zriadiť i záhradu vhodnú na spoločné posedenia či grilovanie. Pre záujemcov plánuje prednostne dokončiť rekonštrukciu jedného poschodia, ktoré bude pozostávať z plne zariadených bytov.