Quantcast
< sekcia Ekonomika

Ceny rodinných domov a bytov v Rakúsku v 3. kvartáli výrazne stúpli

Ilustračné foto Foto: TASR

Vo Viedni zdraželi rodinné domy v priemere o 18 %.

Viedeň 27. januára (TASR) - Ceny obytných nehnuteľností v Rakúsku v 3. kvartáli 2020 výrazne stúpli, najmä však rodinné domy, ktorých ceny sa v priebehu jedného roka zvýšili o dvojcifernú percentuálnu hodnotu. Vyplýva to z analýzy katastrálnych záznamov, ktorú vykonala spoločnosť IMMOunited.

Priemerné ceny rodinných domov najvýraznejšie vzrástli v Tirolsku (o 30,4 %), Burgenlandsku (o 27,7 %) a Vorarlbersku (o 25,8 %). Najmenší nárast zaznamenali spolkové krajiny Štajersko (9,2 %), Dolné Rakúsko (10,4 %) a Horné Rakúsko (10,8 %). Vo Viedni zdraželi rodinné domy v priemere o 18 %. Podľa informácií agentúry APA sa najdrahší rodinný dom predal v Tirolsku za 19,8 milióna eur.

V 3. kvartáli zdraželi aj byty v osobnom vlastníctve. Najväčší nárast zaznamenali Horné Rakúsko (o 11,3 %), Burgenlandsko (9,7 %), Vorarlbersko (8,3 %) a Salzburg (7,9 %). V troch spolkových krajinách naproti tomu ceny bytov klesli, v Hornom Rakúsku o 4,2 %, vo Viedni o jedno percento a v Tirolsku o 0,7 %. Najdrahší byt sa predal vo Viedni za 5,4 milióna eur.