Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. apríl 2024Meniny má Jela
< sekcia Ekonomika

Ceny ropy klesli o vyše 2 %, k poklesu smerujú aj za celý týždeň

Ilustračné foto. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Náladu na trhoch výrazne ovplyvnil guvernér americkej centrálnej banky (Fed) Christopher Waller, ktorý uviedol, že Fed by mal so znižovaním úrokových sadzieb počkať ešte pár mesiacov.

New York 23. februára (TASR) - Ceny ropy klesli v piatok o viac než 2 % a k poklesu smerujú aj za celý týždeň. Vývoj na trhoch v závere týždňa ovplyvnili najmä správy z americkej centrálnej banky (Fed), podľa ktorých by sa mohlo zníženie úrokových sadzieb oddialiť. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters a údajov agentúry Bloomberg.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v apríli dosiahla do 18.59 h SEČ 81,51 USD (75,24 eura) za barel (159 litrov). V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 2,16 USD (2,58 %).

Cena americkej ľahkej ropy WTI dosiahla 76,46 USD/barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to predstavuje pokles o 2,15 USD alebo 2,73 %. Za celý týždeň smeruje cena ropy Brent k poklesu zhruba o 2 % a cena americkej WTI k poklesu približne o 3 %.

Náladu na trhoch výrazne ovplyvnil guvernér americkej centrálnej banky (Fed) Christopher Waller, ktorý uviedol, že Fed by mal so znižovaním úrokových sadzieb počkať ešte pár mesiacov. Ak tak Fed urobí, bude to znamenať väčší tlak na americkú ekonomiku a možný pokles dopytu po rope.

(1 EUR = 1,0834 USD)