Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 21. august 2026Meniny má Jana
< sekcia Ekonomika

Ceny ropy vzrástli, cena Brentu prekročila 94 USD za barel

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v októbri dosiahla do 19.05 h SELČ 94,34 USD (80,64 eura) za barel.

Houston 21. augusta (TASR) - Ceny ropy v piatok vzrástli, pričom cena Brentu prekonala 94 USD za barel (159 litrov). Trhy tak reagujú na hrozby amerického prezidenta Donalda Trumpa, že na krajiny ekonomicky pomáhajúce Iránu uvalí rozsiahle sankcie. Informovali o tom agentúry Reuters a Bloomberg.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v októbri dosiahla do 19.05 h SELČ 94,34 USD (80,64 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast 56 centov (0,60 %).

Cena americkej ľahkej ropy WTI, rovnako s októbrovým kontraktom, dosiahla 86,99 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 16 centov (0,18 %). Za celý týždeň sa cena Brentu zvýšila o viac než 6 % a cena WTI o vyše 5 %.

(1 EUR = 1,1699 USD)