Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Ekonomika

Chemické odvetvie v Nemecku žiada dotované ceny elektriny

Nemecký kancelár Olaf Scholz hovorí na odovzdávaní cien Atlantic Council Global Citizen Awards, ktoré sa uskutoční v stredu 20. septembra 2023 v New Yorku. Foto: TASR/AP

Chemický priemysel v Nemecku pociťuje aj nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Odvetvie sa tiež sťažuje na zdĺhavé plánovacie a schvaľovacie procesy.

Berlín 26. septembra (TASR) - Nemecký kancelár Olaf Scholz zvolal na stredu (27. 9.) stretnutie so zástupcami chemického priemyslu. Hlavnou témou rozhovorov budú v medzinárodnom porovnaní vysoké ceny energií. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Chemický priemysel v Nemecku pociťuje aj nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Odvetvie sa tiež sťažuje na zdĺhavé plánovacie a schvaľovacie procesy. Nemecký zväz chemického priemyslu (VCI) vyjadril nádej, že schôdzka v úrade kancelára prinesie jasné signály pre riešenie súčasnej krízy.

Situácia sa stále zhoršuje a vysoké náklady na energie ohrozujú samotnú existenciu odvetvia, uviedol v utorok prezident VCI Wolfgang Entrup. Potrebné je ale aj zbúrať múry byrokracie a regulácie, zdôraznil. Združenie požaduje zavedenie časovo obmedzenej, štátom dotovanej ceny elektriny pre podniky. Inak podľa jeho členov hrozí odchod energeticky náročných podnikov do zahraničia.