Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Ekonomika

Čína začala antidumpingové vyšetrovanie bravčového mäsa z EÚ

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Podľa údajov čínskej colnej správy sa do krajiny v minulom roku doviezlo bravčové mäso v hodnote približne tri miliardy eur.

Peking 17. júna (TASR) - Čínska vláda začína antidumpingové vyšetrovanie produktov dovážaných z Európskej únie (EÚ). Pozornosť sa zameriava na bravčové mäso a mliečne výrobky, oznámilo v pondelok čínske ministerstvo obchodu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Krok Pekingu prichádza v reakcii na rozhodnutie Európskej komisie (EK), ktorá zvažuje zavedenia sankčných ciel na čínske elektrické autá. EÚ dlhodobo kritizuje čínsky systém štátnych dotácií, ktoré podľa Bruselu narúšajú európsky trh. Čínske vyšetrovanie sa podľa ministerstva obchodu v Pekingu týka najmä produktov určených na priamu spotrebu. Ako príklad uviedlo čerstvé a mrazené bravčové mäso a vnútornosti.

Podľa údajov čínskej colnej správy sa do krajiny v minulom roku doviezlo bravčové mäso v hodnote približne tri miliardy eur. Európska komisia vlani evidovala výrobky z bravčového mäsa dovezené z EÚ do Číny v hodnote zhruba 2,5 miliardy eur.