Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 2. jún 2023Meniny má Xénia, Oxana
< sekcia Ekonomika

Čo je najdôležitejšie v našom živote?

Foto: NEF Hospodársky klub

Pamäť a čestnosť so zodpovednosťou za svoj život.

Bratislava 11. mája (OTS) - „Keď bude dialóg, keď sa budú ctiť odveké ľudské ideály, keď prestaneme podporovať mocichtivosť, tak potom nebudeme na tomto Svete s podmienkou – nebudeme sa umárať závislosťou na vojnychtivých v akejkoľvek podobe...,“ to bola posledná myšlienka na pondelkovom 130. zhromaždení a celkove 281. podujatí vo forme videokonferencie od 1993. roka združenia Neformálne ekonomické fórum Hospodársky klub.

Na videokonferencii bol limitovaný počet 66 účastníkov. Pripojení boli členovia, ktorí prejavili záujem a potvrdili účasť, ako aj hostia. Účastníci boli pripojení napriek tradičným problémom s internetovým signálom v niektorých štátoch zo SR, ČR, z Číny, z Francúzska, z Nemecka, z Ruskej federácie a zo Spojených štátov. Obsah 140-minútovej videokonferencie možno vyjadriť týmito heslami:
- Veľvyslanci veľmocí o 2. svetovej vojne, Bola genocída slovanských národov...?,
- O súčasnom fašizme,
- O vzťahu jedného politika k USA : Politika je studenšia, ba mrazivejšia ako smrť,
- Slovenské a české osobnosti odpovedajú na otázku ako prezident WEF prof. K. Schwab v telemoste 3. marca 2021: Aký bude Svet a my po pandémii Covid-19?,
- Prečo je dnes ako pred štvrťstoročím tak aktuálne všeobsiahle želanie „aby nám lepšie bolo“?,
- Svet je v takom stave, že celosvetová konferencia o bezpečnosti a mieri sa javí ako nevyhnutnosť.


Záznam videokonferencie:


Zdroj:
Neformálne ekonomické fórum Hospodársky klub, združenie
www.hospodarskyklub.sk
Link na obsah 130. zhromaždeniaUpozornenie: Upozorňujeme čitateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.