< sekcia Ekonomika

Confal dokončil akvizíciu výrobcu zliatin Sloval v Žiari nad Hronom

Na archívnej snímke zo 5. decembra 2018 sú banovky v hodnote 10, 20 a 50 eur. Foto: TASR/DPA

Novovzniknutá situácia podľa riaditeľa spoločnosti Sloval Rastislava Novodomca pozitívne ovplyvní aj budúcnosť žiarskeho výrobcu hliníkových zliatin.

Žiar nad Hronom 21. apríla (TASR) – Spoločnosť Confal úspešne dokončila akvizíciu tradičného výrobcu hliníkových zliatin zo Žiaru nad Hronom a stala sa tak jediným majiteľom spoločnosti Sloval. Proces prípravy a realizácie transakcie sa uskutočnil od januára do apríla tohto roku. Informoval o tom predseda predstavenstva spoločnosti Confal Branislav Petro.

Spoločným cieľom oboch spoločností je dosiahnutie významných synergií na trhu sekundárneho hliníka v strednej Európe, zvýšenie produkčných kapacít, ale i zdieľanie inovácií a know-how v oblasti technológie. „Prevzatie aktív spoločnosti Sloval je dôležitý strategický krok a pridaná hodnota pre naše portfólio riešení v oblasti recyklácie hliníka a zvyšuje náš trhový potenciál,“ uviedol Petro.

Novovzniknutá situácia podľa riaditeľa spoločnosti Sloval Rastislava Novodomca pozitívne ovplyvní aj budúcnosť žiarskeho výrobcu hliníkových zliatin. „V rámci kooperácie sa otvárajú nové možnosti smerovania, stabilizácia a rozvoj technických a technologických procesov,“ poznamenal Novodomec.

Spoločnosť Confal, ktorá zamestnáva viac ako 100 ľudí, patrí v stredoeurópskom regióne k lídrom na trhu recyklácie hliníka a výroby rôznych typov hliníkových zliatin. V posledných rokoch spoločnosť zvýšila aj podiel na trhu výroby dezoxidačného hliníka, granulátov a rafinátorov pre oceliarsky priemysel.