Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 13. jún 2024
< sekcia Ekonomika

Credit Suisse odmieta ponuku UBS na prevzatie, považuje ju za nízku

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Najväčšia švajčiarska banka UBS ponúkla za problémovú dvojku na domácom trhu až miliardu USD (941 miliónov eur).

Zürich 19. marca (TASR) - Credit Suisse údajne odmieta ponuku UBS na prevzatie, keďže ju považuje za príliš nízku. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.

Najväčšia švajčiarska banka UBS ponúkla za problémovú dvojku na domácom trhu až miliardu USD (941 miliónov eur). Credit Suisse ju však s podporou svojho najväčšieho akcionára odmieta. Považuje ju totiž za príliš nízku, takže by poškodila akcionárov a zamestnancov, uviedli zdroje oboznámené so záležitosťou.

Akcia Credit Suisse v piatok (17. 3.) uzavrela so stratou 8 % na 1,86 CHF, čo zodpovedá trhovej kapitalizácii 7,4 miliardy CHF (7,5 miliardy eur). UBS ponúkla za akciu Credit Suisse len 0,25 CHF.

Švajčiarske regulačné úrady chcú nájsť riešenie pre Credit Suisse ešte pred pondelkovým (20. 3.) otvorením trhov, preto sa snažia sprostredkovať dohodu o prevzatí. Dôvodom snáh o nájdenie urgentného riešenia sú podľa jedného zo zdrojov rýchlo sa zhoršujúce vyhliadky Credit Suisse, ktorá v uplynulom období čelila odlevu v objeme 10 miliárd USD denne. Regulačné orgány sa preto obávajú, že banka by sa už na budúci týždeň mohla dostať do platobnej neschopnosti, čo by ešte prehĺbilo turbulencie v bankovom sektore a zasiahlo aj ďalšie finančné inštitúty.

(1 EUR = 1,0623 USD; 1 EUR = 0,9858 CHF)