Quantcast
< sekcia Ekonomika

Diaľnica D3 v úseku Čadca-Svrčinovec má byť podľa Érseka hotová načas

Na snímke mostný objekt S 205 na úseku stavby D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec počas kontrolného dňa 21. júna 2018. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Zhotoviteľmi takmer šesťkilometrového úseku diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec sú spoločnosti Strabag, PORR a Hochtief CZ, zmluvné ukončenie stavby je naplánované na december 2020.

Čadca 21. júna (TASR) – Postup prác na úseku diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec komplikujú spory s rodinou odmietajúcou sa vysťahovať z vyvlastnených nehnuteľností. Minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek verí, že spor sa podarí vyriešiť.

Na vysporiadaných úsekoch D3 už zhotoviteľ realizuje prekládky inžinierskych sietí, zakladá piliere a mostné objekty. Na tomto úseku neočakáva minister meškanie.

"Som rád, že výstavba napreduje a stavba, ktorú som podpísal medzi prvými, by mala byť odovzdaná načas. Verím, že táto rodina nebude robiť prieťahy a dôležitý diaľničný úsek budú užívať motoristi podľa plánov," dodal Érsek.

Zhotoviteľmi takmer šesťkilometrového úseku diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec sú spoločnosti Strabag, PORR a Hochtief CZ, zmluvné ukončenie stavby je naplánované na december 2020. Vybudovanie úseku by malo priniesť pre Čadcu a okolité obce bezpečnejšie dopravné riešenie, navyše sa vytvorí komfortnejšie spojenie medzi Slovenskom a susedným Poľskom a Českom.