Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Ekonomika

Digitálna koalícia je považovaná za jednu z najaktívnejších v EÚ

Na archívnej snímke Peter Pellegrini. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Premiér ocenil vznik postov slovenských inovačných diplomatov v štyroch krajinách, ich práca má byť prínosom v oblasti inovácií a kontaktov.

Bratislava 14. februára (TASR) - Slovenská Digitálna koalícia je považovaná za jednu z najaktívnejších v Európskej únii. Kľúčové bude v tejto súvislosti v budúcnosti vzdelávanie a príprava učiteľov, aby mali potrebné zručnosti. Povedal to vo štvrtok premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) počas výročného rokovania Digitálnej koalície – Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky.

Premiér ocenil vznik postov slovenských inovačných diplomatov v štyroch krajinách, ich práca má byť prínosom v oblasti inovácií a kontaktov. "Žijeme obdobie digitálnej revolúcie," konštatoval s tým, že zahraničné firmy podnikajúce na Slovensku majú záujem o kvalifikovanú pracovnú silu.

Zároveň zdôraznil význam vzdelávania v technológiách v spojení s trhom práce v SR, ktorý budú ovplyvňovať robotizácia, automatizácia a digitalizácia. Pripomenul aj predsedníctvo SR v Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj s témou digitálnej agendy a vplyv digitalizácie na spôsob a systém vládnutia.

Na podujatí vystúpili vicepremiér Richard Raši (Smer-SD), minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Milan Lajčák (nominant Smer-SD), viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský a ďalší. Členmi Digitálnej koalície sú zástupcovia štátu, univerzít, IT firiem, zamestnávateľov, samosprávy a ďalších.